Kalendarium

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

15-17.03.2022 · ICE Europe, CCE International, Monachium

26-29.04.2022 · LABELEXPO, Bruksela

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

24-27.05.2022 · Plastpol, Kielce

700 mln na rozwiązania przyszłości

Firma spodziewa się w 2021 roku sprzedaży na poziomie około 800 milionów euro, przewidując wzrost do 2025 roku na poziomie do 1,3 miliarda euro.

© Schumacher Packaging

Grupa Schumacher Packaging, jeden z wiodących w Europie producentów opakowań z tektury falistej i litej, planuje wdrożenie nowego programu inwestycyjnego do 2025 roku o wartości ok. 700 mln euro. Inwestycje obejmą budowę i rozbudowę zakładów produkujących tekturę falistą i papierni oraz zaopatrzenie w nowoczesne technologie w duchu zrównoważonego rozwoju. Celem programu jest sprostanie rosnącemu zapotrzebowaniu na indywidualne rozwiązania opakowaniowe w perspektywie krótko- i długoterminowej w związku z rozwojem branży e-commerce oraz dalsze polepszenie konkurencyjności firmy. Ponad połowa planowanych inwestycji, ok. 400 mln euro, przeznaczona jest na rozbudowę istniejących zakładów. Blisko 300 milionów euro z sumy przeznaczonej na inwestycje zostanie zainwestowane w nowe zakłady. Modernizacyjna obejmuje również inwestycje w „zrównoważone technologie przyszłości”, w tym budowę Polsce i Niemczech kilku nowoczesnych parków energetycznych składających się z paneli słonecznych i turbin wiatrowych o łącznej mocy 10 megawatów w perspektywie krótkoterminowej, jak również ich rozbudowę do 40 megawatów w perspektywie średnioterminowej. Już dziś wszystkie niemieckie zakłady firmy, jak również zakłady we Wrocławiu (Polska) i Bredzie (Holandia) posiadają certyfikat EcoVadis w zakresie zrównoważonego rozwoju.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty