700 mln na rozwiązania przyszłości

Firma spodziewa się w 2021 roku sprzedaży na poziomie około 800 milionów euro, przewidując wzrost do 2025 roku na poziomie do 1,3 miliarda euro.

© Schumacher Packaging

Grupa Schumacher Packaging, jeden z wiodących w Europie producentów opakowań z tektury falistej i litej, planuje wdrożenie nowego programu inwestycyjnego do 2025 roku o wartości ok. 700 mln euro. Inwestycje obejmą budowę i rozbudowę zakładów produkujących tekturę falistą i papierni oraz zaopatrzenie w nowoczesne technologie w duchu zrównoważonego rozwoju. Celem programu jest sprostanie rosnącemu zapotrzebowaniu na indywidualne rozwiązania opakowaniowe w perspektywie krótko- i długoterminowej w związku z rozwojem branży e-commerce oraz dalsze polepszenie konkurencyjności firmy. Ponad połowa planowanych inwestycji, ok. 400 mln euro, przeznaczona jest na rozbudowę istniejących zakładów. Blisko 300 milionów euro z sumy przeznaczonej na inwestycje zostanie zainwestowane w nowe zakłady. Modernizacyjna obejmuje również inwestycje w „zrównoważone technologie przyszłości”, w tym budowę Polsce i Niemczech kilku nowoczesnych parków energetycznych składających się z paneli słonecznych i turbin wiatrowych o łącznej mocy 10 megawatów w perspektywie krótkoterminowej, jak również ich rozbudowę do 40 megawatów w perspektywie średnioterminowej. Już dziś wszystkie niemieckie zakłady firmy, jak również zakłady we Wrocławiu (Polska) i Bredzie (Holandia) posiadają certyfikat EcoVadis w zakresie zrównoważonego rozwoju.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty