Udoskonalona inspekcja

Na zdjęciu: Matthieu Richard, zdobywca nagrody Bobst Inventor Award za rozwiązanie do wykrywania wytłoczeń.

© Bobst

Firma Bobst nagrodziła jednego ze swoich pracowników za opracowanie innowacyjnej technologii, która przyniosła korzyści zarówno przedsiębiorstwu, jak i jego klientom. Matthieu Richard, inżynier zajmujący się rozwojem systemów optoelektronicznych oraz optycznych w firmie Bobst w Szwajcarii, otrzymał prestiżową nagrodę w ramach programu Inventor Award za swoją technologię wykrywania wytłoczeń, która została zintegrowana z systemem inspekcji inline Bobst Accucheck.

„Program został utworzony, aby zachęcić pracowników do uczestnictwa w rozwijaniu innowacji technologicznych Bobst i tworzenia rozwiązań w oparciu o własność intelektualną (IP). Rozwój własności intelektualnej to istotny element w pozycjonowaniu firmy na czele dostawców technologii wysokiej jakości dla klientów oraz w wspieraniu realizacji naszej wizji przyszłości dla branży druku i opakowań” - wyjaśniła Sigrid Wagner, dyrektor grupy IP oraz przewodniczący komitetu nagrody Bobst Inventor Award.

Coroczny program nagród został uruchomiony w 2020 roku , a Matthieu Richard jest drugą osobą, która otrzymała nagrodę Bobst Inventor Award. Jurorzy wyłonieni z kadry kierowniczej grupy oceniają opatentowane rozwiązania na podstawie ich wartości handlowej dla firmy i jej klientów, zaawansowania technologicznego oraz ich potencjału do zastosowania na rynku.

Nagrodzone rozwiązanie powstało w oparciu o technologię przechwytywania obrazu, która pozwala kontrolować wytłoczoną strukturę i określa jej dokładną pozycję. Pomiar może b wykonywany na wielu różnych podłożach, w tym materiałów matowych, powlekanych, jasnych, ciemnych oraz lakierowanych i metalizowanych. Technologia pozwala zwiększyć dokładność pomiarów na różnych typach maszyn firmy Bobst, dzięki czemu kontrola jakości przeprowadzana w zakładach firmy zapewnia klientom najwyższą możliwą jakość i opakowania bez błędów produkcyjnych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Jak ugasić pragnienie…?

… a szczególnie pragnienie by na przykład zjeść całe niebo lub wypić wszystkie gwiazdy na niebie...?

 

Pragnienie sprawia, że wysychamy od środka, w dosłownym jak i w przenośnym tego słowa znaczeniu. Sam fakt, że masz jakieś marzenia lub pragnienia oznacza, że masz też odpowiednie zdolności do ich zrealizowania. Tak długo kiedy pragnienie jest o dobrej intencji i wiemy, czego pragniemy, nasze dążenia nabierają siły...

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty