Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Agfa-Gevaert przejmuje Inca Digital

Akwizycja obejmie pełne portfolio Inca Digital Printers w zakresie wysokowydajnych jednoprzebiegowych systemów drukujących, wraz z rozbudowanymi strukturami serwisowymi; nowo zaprojektowaną linię jednoprzebiegowych ploterów drukujących, dedykowanych wybranym aplikacjom opakowaniowym oraz rozwiązania drukujące stworzone wspólnie przez firmy Inca Digital Printers i BHC Corrugated.

© Inca Digital Printers

Grupa Agfa-Gevaert nabyła firmę Inca Digital Printers od firmy Screen. Przejęcie będzie poprzedzone spełnieniem i uzyskaniem wszelkich zwyczajowych warunków i zgód. Zakup ten wzmocni pozycję belgijskiego producenta na rynku wysokowydajnego druku cyfrowego, ze szczególnym uwzględnieniem produkcji opakowań. Inca Digital Printers ma swoją siedzibę w Cambridge w Wielkiej Brytanii. Zajmuje się projektowaniem i produkcją zaawansowanych, wysokowydajnych rozwiązań drukujących bazujących na technologii cyfrowej. Znajdują one zastosowanie na rynku Sign & Display, jak też w dynamicznie rosnącym segmencie opakowań. Zdaniem kierownictwa Agfa-Gevaert, firma Inca to dla niej idealny partner, oferujący maszyny dopasowane do portfolio belgijskiego producenta, a przy tym reprezentujące najwyższe standardy jakościowe i wysoki poziom technologiczny. Dzięki temu będzie możliwe wprowadzenie przez nią na rynek zaawansowanych, jednoprzebiegowych maszyn drukujących, dedykowanych produkcji opakowań. Częścią transakcji jest także firma Screen GP IJC, która opracowuje mechanizmy drukujące dla proponowanych przez BHS Corrugated cyfrowych systemów do druku cyfrowego na tekturze falistej, pracujących z prędkością 300 metrów na minutę, i która stanie się teraz częścią Agfy. W Australii i Nowej Zelandii systemy druku Inca były dystrybuowane przez firmę Fujifilm. Producent produkuje również atramenty dla serii Inca oraz dostarcza technologię druku atramentowego. Fujifilm odchodzi jednak od partnerstwa technologicznego, by stać się samodzielnym twórcą pełnych systemów. Wyniki tej pracy będzie można zobaczyć w przyszłym miesiącu na targach Fespa w Berlinie.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty