Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

SmartCircle docenione przez RecyClass

Materiały etykietowe UPM Raflatac SmartCircle umożliwiają recykling opakowań w tradycyjnych strumieniach recyklingu.

© UPM Raflatac

Materiały etykietowe UPM Raflatac SmartCircle z klejami zmywalnymi uzyskały certyfikat RecyClass. Certyfikacja jest dowodem na to, że materiały SmartCircle z polietylenu (PE) mogą być poddawane recyklingowi w tradycyjnym strumieniu odpadów razem z HDPE (polietylenem o wysokiej gęstości) i spełniają wymagania marek i producentów w zakresie zrównoważonego rozwoju.  

W przeszłości opakowania z tworzyw sztucznych były projektowane z myślą o funkcjonalności i wygodzie, często lekceważąc przy tym problem ich zagospodarowywania po zużyciu produktu. Obecnie, w czasie gdy ekologia i zrównoważony rozwój nie są już wyborem, a stały się wymogiem, projektowanie opakowań ułatwiających recykling jest podstawowym elementem cyrkularnej gospodarki tworzyw sztucznych, a poprawa wskaźników recyklingu jest dla producentów czynnikiem napędzającym.

Firma UPM Raflatac współpracuje z przedstawicielami branży opakowań w całym łańcuchu wartości, aby opakowania z tworzyw sztucznych mogły b poddawane recyklingowi na większą skalę. Oferując materiał etykietowy SmartCircle PE z klejami zmywalnymi, chcemy wspierać producentów i oferować im rozwiązanie, które można poddawać recyklingowi tak samo jak wszystkie dostępne monomateriałowe opakowania z HDPE” - mówi Katja Kivelä, dyrektor ds. żywności i HPC, Films & Specials SBU EMEIA, UPM Raflatac. „Według szeroko zakrojonych badań, nasze etykiety nie mają wpływu na jakość recyklingu opakowań. Otrzymanie certyfikatu RecyClass jest dowodem na to, że nasze etykiety nie utrudniają procesu recyklingu, ani nie pogarszają jakości recyklatu. Właściciele marek mogą zmniejszyć ślad węglowy swoich etykiet nawet o 42%, wybierając nasze w pełni recyklingowalne etykiety SmartCircle PE zatwierdzone przez RecyClass”.

RecyClass o kompleksowa inicjatywa międzybranżowa, której celem jest zwiększenie możliwości recyklingu opakowań z tworzyw sztucznych oraz poprawa jakości recyklatu. Dzięki swojemu naukowemu podejściu RecyClass zwiększa i ocenia możliwość recyklingu opakowań z tworzyw sztucznych poprzez opracowywanie metodologii i wytycznych niezbędnych do oceny przydatności opakowania do recyklingu.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty