Ekologia w dzierżawie. Recykling i zrównoważony rozwój dzięki rozwiązaniu Cartonplast

Polipropylenowe przekładki – zdaniem producenta – są wytrzymałe i odporne na zużycie w porównaniu z tekturowym zamiennikiem. Dzięki temu są w pełni zrównoważonym rozwiązaniem, które może być wielokrotnie wykorzystywane przez producentów zarówno z branży napojowej, spożywczej, jak i kosmetycznej oraz farmaceutycznej.

 Grupa Cartonplast, jako jeden z wiodących producentów ekologicznych przekładek do transportu opakowań do napojów, rozbudowuje swoją działalność w Polsce. Od września br. polski oddział zlokalizowany jest w jednym z największych centrów dystrybucyjnych w kraju – Panattoni Park Mysłowice. Dzięki temu ma szansę na rozbudowę i rozwój swojego biznesu oraz zoptymalizowanie przepływu transportu i logistyki. 


„Szukaliśmy powierzchni na nowoczesny magazyn i halę produkcyjną w regionie Śląska. Wygodna lokalizacja parku w Mysłowicach jest nie tylko korzystna dla naszych klientów, ale również wzmacnia wizerunek Grupy Cartonplast w Europie Wschodniej” – powiedział Zbigniew Zawierucha, dyrektor zarządzający Cartonplast Polska. Atutem nowej lokalizacji są również dobre warunki do testowania nowych technologii produkcji przekładek, dzięki wyposażeniu budynku w tzw. „clean room’y”.

 

Przekładkowy CSR

Dbałość o najwyższe standardy produkcji wynika z faktu, że tworzywowe przekładki Cartonplast to kluczowy aspekt inteligentnego cyklu dzierżawy Pool-System, umożliwiającego uwolnienie producentów od problemu składowania zużytych przekładek. W myśl zasady „Reliable-Reusable-Recyclable” Cartonplast  produkuje przekładki, które ułatwiają bezpieczny transport opakowań do napojów na paletach, a po wykonaniu swojego zadania są odbierane przez producenta, dokładnie czyszczone i wpuszczane z powrotem do obiegu. Ponadto tworzywo, z którego są wykonane gwarantuje ich wielokrotne użycie, ponieważ nawet po całkowitym zużyciu mogą zostać poddane recyklingowi, a z uzyskanego granulatu wytwarza się je na nowo, bez utraty jakości. W ten sposób minimalizuje się potrzebę wykorzystywania nowego surowca, a użytkownicy przekładek dodatkowo redukują koszty transportu swoich opakowań. Jak tłumaczą przedstawiciele Grupy Cartonplast, motywem przewodnim stojącym za tym innowacyjnym projektem było poczucie odpowiedzialności wobec środowiska i społeczeństwa. Z tego względu koniecznym było opracowanie takiego rozwiązania, które zapewni stabilność transportu produktu w łańcuchu dostaw przy inteligentnym wykorzystaniu zasobów.  

Dzięki zrównoważonemu cyklowi dzierżawy przekładek Pool-System do opakowań napojowych, Grupa Cartonplast może poszczycić się wiodącą pozycją dystrybutora tego innowacyjnego rozwiązania na skalę europejską. Obecnie Cartonplast Polska obsługuje klientów z nowej siedziby w Panattoni Park Mysłowice na Śląsku.

Udokumentowana jakość

Rosnąca popularność cyklu Pool-System wynika z faktu, że wszyscy jego uczestnicy – począwszy od pracowników, a na maszynach kończąc – przechodzą rygorystyczne testy, które gwarantują niezawodność stosowanych rozwiązań. Ponadto innowacyjność tworzywowych przekładek w zakresie ich użyteczności, przetwarzalności i przyjazności środowisku potwierdza certyfikat Blue Angel, jedno z najstarszych
i najbardziej rozpoznawalnych wyróżnień przyznawanych od 1978 r. ekologicznym produktom przez niemiecką organizację Umweltzeichen. Rozwiązanie to zasłużyło na wyróżnienie dzięki zachowaniu zrównoważonego charakteru na każdym etapie cyklu życia – od produkcji, przez cykl wynajmu, po przetworzenie i ponowne użycie. Uczestnictwo w systemie Pool-System umożliwia także oszczędzanie na kosztach magazynowania i transportu, który zwraca się klientom przez zwiększoną efektywność oraz automatyzację  procesów dostawy opakowań. Doceniają oni również mikrobiologiczną czystość tworzywa oraz jego stabilną i wytrzymałą strukturę. Gwarancję najwyższej jakości produktu oferowanego przez Cartonplast potwierdza grono niezależnych instytucji zewnętrznych oraz eksperci wewnętrzni Grupy, którzy monitorują zgodność produkcji z ustalonymi standardami.

 

Użytkownicy są na tak

Klienci Cartonplast korzystający z Pool-System doceniają koncepcję logistyczną opartą na wynajmie, dzięki przejrzystej strukturze kosztów, które można uwzględnić w długookresowym planowaniu. Jedną z firm korzystających z przekładek Cartonplast oraz innowacyjnego systemu logistycznego jest oddział Huty Szkła „Orzesze” Pol-Am-Pack. Przekładki wraz z wyrobami gotowymi wysyłane są do odbiorców z branży piwowarskiej, zlokalizowanych na terenie Polski i wielu krajów europejskich. „Pozytywnie oceniamy funkcjonujący system obrotu przekładkami plastikowymi, jak również walory użytkowe tego rodzaju opakowania” – skomentowała Maria Kulawiak, kierownik działu administracji sprzedaży w firmie Pol-Am-Pack S.A. z Krakowa, należącej do Grupy Kapitałowej Can-Pack.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty