Plan rozbudowy w Oulu

Przebudowa maszyny papierniczej w Oulu pozwoli firmie zwiększyć wolumen produkowanej tektury do zastosowań opakowaniowych.

© Stora Enso

Stora Enso rozpoczyna studium wykonalności nieczynnej maszyny papierniczej w zakładzie w Oulu w Finlandii. Po ewentualnej przebudowie ma ona być wykorzystywana jako wysokonakładowa linia produkująca tekturę opakowaniową. Po pomyślnym zakończeniu studium wykonalności decyzja inwestycyjna zostanie podjęta do końca 2022 roku, a uruchomienie linii nastąpiłoby w 2025 roku. Celem firmy jest inwestowanie w rozwój zrównoważonych opakowań produkowanych bez udziału tworzyw sztucznych. Potencjalna inwestycja w Oulu będzie ukierunkowana na produkcję opakowań wysokiej jakości o niskim śladzie węglowym do mrożonej i schłodzonej żywności oraz napojów, a także do zastosowań nieżywnościowych, takich jak farmaceutyki i kosmetyki. Studium wykonalności pozwoli również ocenić, w jaki sposób przebudowa maszyny mogłaby przyczynić się do osiągnięcia celów producenta w zakresie emisji dwutlenku węgla. Planowana roczna wydajność przebudowanej maszyny wyniesie 750 tys. ton.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty