Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Plan rozbudowy w Oulu

Przebudowa maszyny papierniczej w Oulu pozwoli firmie zwiększyć wolumen produkowanej tektury do zastosowań opakowaniowych.

© Stora Enso

Stora Enso rozpoczyna studium wykonalności nieczynnej maszyny papierniczej w zakładzie w Oulu w Finlandii. Po ewentualnej przebudowie ma ona być wykorzystywana jako wysokonakładowa linia produkująca tekturę opakowaniową. Po pomyślnym zakończeniu studium wykonalności decyzja inwestycyjna zostanie podjęta do końca 2022 roku, a uruchomienie linii nastąpiłoby w 2025 roku. Celem firmy jest inwestowanie w rozwój zrównoważonych opakowań produkowanych bez udziału tworzyw sztucznych. Potencjalna inwestycja w Oulu będzie ukierunkowana na produkcję opakowań wysokiej jakości o niskim śladzie węglowym do mrożonej i schłodzonej żywności oraz napojów, a także do zastosowań nieżywnościowych, takich jak farmaceutyki i kosmetyki. Studium wykonalności pozwoli również ocenić, w jaki sposób przebudowa maszyny mogłaby przyczynić się do osiągnięcia celów producenta w zakresie emisji dwutlenku węgla. Planowana roczna wydajność przebudowanej maszyny wyniesie 750 tys. ton.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty