Automatyzacja procesu mycia płyt polimerowych. System Quicker inline

© Print Systems

Print Systems zaprezentował w pełni automatyczny system inline mycia płyt polimerowych, w skład którego wchodzi podajnik płyt Quicker AF, myjka Quicker serii C oraz odbiornik płyt Quicker AR. Producent skoncentrował się na znalezieniu rozwiązania, które oszczędza zarówno zużycie energii i potrzebnych w procesie surowców jak i znacząco redukuje czas pracy operatora. Cały proces mycia płyt zamyka się w czasie 25 minut, co daje oszczędność czasu pracy operatora do 90%.
Koszty automatycznego procesu mycia płyt polimerowych stanowią jedynie 33% kosztów mycia ręcznego. 25 płyt polimerowych umieszczonych do mycia w podajniku Quicker AF, po pełnym procesie mycia, płukania i suszenia, trafia na stół odbiorczy urządzenia Quicker AR. Czyste płyty na stole odbiorczym ułożone są w tej samej kolejności jak w podajniku, co ułatwia ich szybkie archiwizowanie. Cały proces mycia, z czasem poświęconym przez operatora na załadunek kompletu płyt, wynosi zaledwie 25 minut. Sama myjka pracuje w obiegu zamkniętym dzięki czemu zużywa zdecydowanie mniej specjalistycznej chemii i wody niż w przypadku procesu ręcznego. Dodatkowo płyny nie są podgrzewane, co ogranicza zużycie prądu. Automatyczne mycie jest całkowicie bezpieczne dla operatora (w procesie nie wydzielają się toksyczne opary) i płyt polimerowych, a ich uszkodzenie jest praktycznie niemożliwe. Regularnie stosowane, dzięki automatyce, procedury mycia polimerów wydłużają ich żywotność. Podajnik i odbiornik płyt polimerowych jest kompatybilny z każdą myjką Quicker. Proste sterowanie pracą urządzeń w systemie inline obejmuje podstawowe parametry, takie jak np. prędkość pracy maszyny, którą operator dostosowuje do stopnia zabrudzenia płyt.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty