Alpla redukuje emisję CO2. Ultralekkie opakowanie Canupak

© Alpla

Firma Alpla stworzyła prototypowe opakowanie kosmetyczne Canupak przy produkcji którego emisja CO2 zostaje zmniejszona o około 71%. Nowe rozwiązanie to kolejny krok na drodze do produkcji zrównoważonych i bardziej przyjaznych środowisku opakowań z tworzyw sztucznych tego producenta.
Canupak to ultralekkie opakowanie wykonane w całości z przetworzonego HDPE (rHDPE) pochodzącego z własnych zakładów firmy zlokalizowanych na terenie Unii Europejskiej. Butelka Canupak o pojemności 250 ml waży zaledwie 14 gramów, a przy jej produkcji emisja CO2 jest zmniejszona o około 71% w porównaniu ze standardowymi opakowaniami kosmetycznymi. Zarówno butelka jak i nakrętka mogą zostać poddane pełnemu procesowi recyklingu, a przy ich produkcji używana jest wyłącznie energia odnawialna. Ślad węglowy został obliczony we współpracy z ClimatePartner. Ślad węglowy produktu (PCF) obejmuje wszystkie emisje w całym cyklu życia produktu, w tym jego utylizację. Obszary zawartości opakowania, fazy sprzedaży detalicznej i użytkowania nie zostały uwzględnione.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty