Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Podwojenie mocy produkcyjnych

Produkty z włókien formowanych wytwarzane z różnych mas chemicznych i masy chemiczno-termomechanicznej (CTMP) poprzez prasowanie w maszynie formującej do pożądanego kształtu. Głównym surowcem jest masa celulozowa wytwarzana z drewna pochodzącego ze zrównoważonych źródeł w Szwecji i Finlandii. Stora Enso będzie produkować surowiec w swoich hutach w Szwecji i Finlandii, a w zakładzie w Hylte zajmie się jego przetwarzaniem.

© Stora Enso

Stora Enso zainwestuje 8 milionów euro w podwojenie swoich mocy produkcyjnych w zakresie produkcji włókien formowanych w Europie. Dzięki nowym maszynom w Hylte w Szwecji, producent będzie mógł sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na produkty wytwarzane z włókien formowanych. Inwestycja ta wzmacnia pozycję Stora Enso jako wiodącego dostawcy materiałów odnawialnych, które zastępują materiały pochodzące ze źródeł kopalnych. Produkty z formowanego włókna firmy Stora Enso obecnie stosowane w produkcji opakowań do żywności, takich jak miski, tacki i pokrywki. Technologia ta jest również wykorzystywana do opracowywania butelek. Po zakończeniu inwestycji, roczna zdolność produkcyjna zakładu w Hylte w zakresie włókien formowanych wzrośnie z 50 do około 115 milionów produktów, co uczyni Stora Enso jednym z wiodących dostawców rozwiązań z włókien formowanych w Europie. Włókna formowane odnawialne, nadają się do recyklingu i ulegają biodegradacji, dzięki czemu mogą zastąpić tworzywa sztuczne w wielu zastosowaniach. PureFiber firmy Stora Enso to gama produktów z formowanych włókien, które nie zawierają substancji nad- i polifluoroalkilowych (PFAS) i charakteryzują się do 75% niższym poziomem emisji dwutlenku węgla w porównaniu z alternatywnymi materiałami opakowaniowymi, takimi jak tworzywa sztuczne czy włókna bagassa. „Na rynku panuje obecnie duże zapotrzebowanie na ekologiczne rozwiązania opakowaniowe zgodne z zasadami gospodarki obiegowej, które pozwalają zastąpić tworzywa sztuczne i inne materiały pochodzące z paliw kopalnych.  Nasza oferta włókien formowanych może pomóc właścicielom marek w osiągnięciu ich celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, jednocześnie odpowiadając na zapotrzebowanie konsumentów. Dzięki naszej inwestycji i zwiększeniu mocy produkcyjnych jeszcze bardziej poprawiamy naszą pozycję na tym rozwijającym się rynku” - mówi Sohrab Kazemahvazi, wiceprezes i dyrektor działu włókien formowanych w Stora Enso.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty