Cocoa Canopy wdraża rozwiązanie NatureFlex. Luksusowa czekolada w ekologicznych opakowaniach

© Cocoa Canopy

Uwzględnienie zrównoważonego rozwoju i pochodzenia w procesie budowania marki jest kluczem do zmian wprowadzanych przez producenta luksusowej czekolady pitnej Cocoa Canopy z pomocą dostawcy opakowań kompostowalnych Futamura.
Cocoa Canopy jest jedyną brytyjską firmą produkującą czekoladę pitną, która oferuje spreparowane kulki czekoladowe przeznaczone do roztopienia w mleku lub wodzie w celu przygotowania w domu luksusowej gorącej czekolady.

Zrównoważone podejście
Firma niedawno zmieniła wizerunek, prezentując swoje wartości na wszystkich poziomach: produkt, opakowanie i marketing – wszystko zaprojektowane tak, aby odzwierciedlać etos firmy i pochodzenie produktu. Ziarna kakaowe tej marki pochodzą ze zrównoważonych społeczności rolniczych, a firma wspiera program Rainforest Alliance.

Efekt ścisłej współpracy

Cocoa Canopy jest jednym z pierwszych użytkowników kompostowalnej i odnawialnej folii celulozowej NatureFlex, produkowanej przez firmę Futamura. Folia NatureFlex zachowuje się inaczej niż konwencjonalne tworzywa sztuczne, więc aby mieć pewność, że maszyny pakujące firmy specjalizującej się w produkcji czekolady będą zgodne z nowym materiałem, ściśle współpracowała ona ze swoimi dostawcami. Dzięki pracy firmy Ably oraz inżynierów zarówno z firmy Futamura, jak i z firmy BW Flexibles zajmującej się produkcją maszyn do pakowania, udało się znaleźć rozwiązanie, które umożliwiło Cocoa Canopy rozpoczęcie szybkiej produkcji i zaspokojenie popytu ze strony rosnącej grupy klientów.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty