Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Berry inwestuje w rPP

Według wstępnej oceny, opakowania produkowane z tworzywa PP z recyklingu pozwolą firmie obniżyć emisję dwutlenku węgla o 35 procent, zużycie wody o 50 procent, oraz zużycie zasobów z paliw kopalnianych o 90 procent, przy zakwaszeniu niższym o 60 procent.

© Photogenica

Berry Global inwestuje w nowy zakład recyklingu do produkcji materiałów opakowaniowych z certyfikatem FDA, a dokładnie do produkcji polipropylenu pochodzącego z recyklingu odpadów post-konsumenckich. Drugi zakład recyklingu firmy zostanie zbudowany w Leamington w Wielkiej Brytanii. Prace prowadzone w zakładzie będą obejmowały nie tylko recykling zużytych tworzyw sztucznych, ale także mycie, sortowanie i przesiewanie, mając na celu produkcję materiałów nadających się do kontaktu z żywnością o docelowym stopniu czystości na poziomie 99,9 procent. Jednym z procesów umożliwiających firmie osiągnięcie wysokiej jakości polipropylenu z recyklingu jest technologia CleanStream, która wykorzystuje zautomatyzowane procesy sortowania, czujniki oraz algorytmy uczenia maszynowego do oddzielania opakowań z tworzywa PP, tub i tacek z wysoką dokładnością. Inwestycja jest kontynuacją wcześniejszych działań firmy związanych z tworzeniem rozwiązań w oparciu o gospodarkę o obiegu zamkniętym, wspierając klientów w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju. Jak podkreśla firma, materiał uzyskany w procesie CleanStream pozwoli zredukować emisję dwutlenku węgla o 80 procent w porównaniu z surowcem pierwotnym.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty