Inwestycja Mondi. Zwiększyć produkcję tektury

© Mondi

Mondi sfinalizowało przejęcie papierni Duino w pobliżu Triestu we Włoszech od Grupy Burgo. Zakup papierni kosztował 40 mln euro.
Firma planuje znacznie zainwestować około 200 milionów euro w przekształcenie istniejącego obecnie parku maszynowego w wysokiej jakości, konkurencyjną cenowo maszynę do produkcji tektury opakowaniowej z roczną wydajnością około 420 000 ton. Fabryka jest idealnie zlokalizowana, aby pozyskiwać papier do recyklingu, zaopatrywać zakłady zajmujące się rozwiązaniami z tektury falistej Mondi w Europie Środkowej i Turcji, a także obsługiwać rosnący lokalny rynek włoski. Przekonwertowana maszyna ma zostać uruchomiona w 2025 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty