Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Roślinna produkcja opakowań

Nowoczesny zakład w Gdańsku do produkcji opakowań będzie wykorzystywał kleje roślinne na bazie dekstryny.

© Swedbrand

Grupa Swedbrand, producent opakowań premium dla towarów luksusowych, w swojej nowej fabryce w Gdańsku będzie produkować opakowania wyłącznie w oparciu o kleje roślinne na bazie dekstryny. Kleje te są stosowane jako alternatywa dla tradycyjnych klejów pochodzenia zwierzęcego. Rozwiązanie jest w pełni naturalne, biodegradowalne, można je przeznaczyć do recyklingu i jest przyjazne dla wegan. Kleje na bazie roślinnej dekstryny zwykle produkowane są ze skrobi ziemniaczanej i na bazie wody, bez rozpuszczalników. Ponadto są zgodne z europejskimi i amerykańskimi przepisami dotyczącymi kontaktu z żywnością.

„Zdecydowaliśmy się na zastosowanie klejów na bazie dekstryn, ponieważ one lepiej dostosowane do nowych trendów ekologicznych, mających na celu produkcję zgodną z zasadami zrównoważonego rozwoju. Kleje dekstrynowenie tylko produkowane z roślin, które mają mniejszy wpływ na środowisko niż zwierzęta hodowlane, ale również zużywają znacznie mniej energii, działając w temperaturze od 30 do 38 stopni Celsjusza, w przeciwieństwie do klejów pochodzenia zwierzęcego, które wymagają temperatury do 70 stopni Celsjusza” - podkreśla kierownik zakładu. Jak dodaje, opakowania z klejem mogą również pozostać otwarte bez zestalania się kleju, co zmniejsza ilość odpadów i usprawnia proces produkcji. Powstałe w ten sposób produkty klejone tak samo trwałe i nie wykazują widocznych różnic w porównaniu z produktami klejonymi tradycyjnymi klejami pochodzenia zwierzęcego. Kleje na bazie wody mogą b stosowane w różnych typach maszyn i procesów, z możliwością produkcji do 15 opakowań na minutę.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty