Ekologia

Żabka zachęca do recyklingu. Projekt Zielona Odnowa

W ramach pilotażowego projektu Zielona Odnowa, Żabka testuje system gospodarki obiegu zamkniętego w sklepach stacjonarnych w Bydgoszczy. Klienci mają możliwość oddawania jednorazowych opakowań po napojach w ponad 120 sklepach stacjonarnych zlokalizowanych na terenie miasta. Projekt realizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta Bydgoszcz.

więcej »

Thu-ringia Sustainability Agreement. Aktywne działania Koehler Paper

Firma Koehler Paper zrobiła teraz kolejny krok w kierunku osiągnięcia swoich wizjonerskich celów zrównoważonego rozwoju i podpisała umowę Thu-ringia Sustainability Agreement (TSA). Sojusz zawarty jest między rządem kraju związkowego Turyngii a firmami z regionu i skupia polityków, służby publiczne i biznes wokół kwestii związanych z ochroną klimatu i środowiska, efektywnym gospodarowaniem zasobami, efektywnością energetyczną i zrównoważonym rozwojem społecznym.

 

więcej »

Butelkomaty w sklepach Carrefour. 15 grodzy za zużytą butelkę

Coraz więcej firm działających na polskim rynku rozwija pakiet działań mających na celu ułatwienie klientom zachowań proekologicznych. Carrefour Polska oraz EKO-Punkt Organizacja Odzysku Opakowań, wychodząc naprzeciw planom Ministerstwa Środowiska i Klimatu dotyczącym wprowadzenia w Polsce systemu kaucyjnego, wspólnie uruchomili w 10 sklepach Carrefour w województwie śląskim test butelkomatów.

więcej »

Plany Metsä Board. Cele środowiskowe do roku 2030

Metsä Board, część Metsä Group, opublikowała nowe szczegółowe dane mające pomóc zobrazować środki, które podejmie, aby osiągnąć ambitne cele na rok 2030 w zakresie zmian klimatu i zużycia wody. Firma zakłada, że dane będą aktualizowane co najmniej raz w roku, zarówno pod kątem faktycznej realizacji, jak i przyszłych inwestycji, także tych które obecnie są na etapie procesowania.

więcej »

Nowe opakowania produktów mlecznych. Coveris stawia na zrównoważone działania

Po kilku udanych premierach produktów w Wielkiej Brytanii, Coveris zaprezentował swoje najnowsze rozwiązania opakowaniowe dla przemysłu mleczarskiego na targach Fachpack w Norymberdze.

 

więcej »

Na drodze zrównoważonego rozwoju. Xaar zalicza kolejne sukcesy

Xaar, dostawca technologii atramentowych z powodzeniem realizuje kolejne punkty uwzględnione w zobowiązaniu ESG, określonym w ambitnym Planie Zrównoważonego Rozwoju firmy do 2030 r.

więcej »

Ferrero Rocher zmienia logo i opakowania. Ekologiczne rozwiązania

Od września w Polsce można zakupić nowe, nadające się do recyklingu opakowanie Ferrero Rocher 200g.

więcej »

Laboratorium firmy Mondi. Badania nad recyklingiem

Mondi, światowy lider w dziedzinie opakowań i papieru, otworzył pierwsze w historii grupy laboratorium recyklingu w swoim zakładzie we Frantschach w Austrii. Będą tam testowane możliwości poddawania recyklingowi papieru i opakowań papierowych wykorzystujących elementy niepapierowe, np. powłoki.

więcej »

AD CleanFlake do recyklingu HDPE. Nowość od Avery Dennison and Packaging Materials

Avery Dennison and Packaging Materials, dążąc do zwiększenia obiegu opakowań z tworzyw sztucznych, umożliwia recykling sztywnych tworzyw sztucznych. W tym celu Avery Dennison wprowadza technologię nowej generacji AD CleanFlake do recyklingu HDPE.

więcej »

Segregacja opakowań. System kaucyjny w Polsce

Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) w okresie wczesnojesiennym planuje głosowanie w sprawie projektu ustawy dotyczącej systemu kaucyjnego. Projekt dotyczący gospodarki odpadami opakowaniowymi zakłada, że nowe przepisy miałyby wejść w życie 1 stycznia 2023 roku, a każda firma miałaby obowiązek utworzenia systemu kaucyjnego nie później niż do końca 2024 roku.

 

więcej »

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty