Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Ekologia

Dostawa bez opakowań

Empik, jeden z liderów w branży e-commerce w Polsce, z okazji Dnia Ziemi wprowadził na nowe rozwiązanie na rzecz zielonej logistyki. Zamówienia z oferty własnej, z dostawą do salonów stacjonarnych, klienci odbierają już bez opakowań i wypełniaczy. Jak podkreśla firma, popularność tej opcji dostawy sprawia, że rocznie przełoży się to nawet na 40 000 uratowanych drzew.

więcej »

Butelki w obiegu

Firma Coca-Cola zobowiązała się, że do 2030 roku będzie dostarczać co najmniej 25% wszystkich napojów w butelkach wielokrotnego użytku. Firma rozszerzy również zakres plastikowych butelek PET wielokrotnego napełniania o pojemności 2 litrów i 1,5 litra. Obecnie opakowania wielokrotnego użytku stanowią 16% procent asortymentu.

więcej »

Produkty Linerless firmy UPM Raflatac otrzymały certyfikację śladu węglowego od organizacji Carbon Trust

Emisja dwutlenku węgla produktów z serii Linerless firmy UPM Raflatac została certyfikowana przez Carbon Trust - globalną organizację konsultingową w zakresie zmian klimatycznych, której misją jest przyspieszenie wejścia w niskoemisyjną przyszłość. Produkty z serii Linerless są oznaczone etykietą CO2 Measured, która udowadnia, że firma UPM Raflatac oferuje wiarygodne obliczenia zgodnie z normami ISO 14040/44 i PAS 2050.

więcej »

Kompostowalne wieczka

Materiał EcoPressoLid firmy Constantia Flexibles, przeznaczony do produkcji wieczek dla kapsułek z kawą, otrzymał certyfikatOK Compost Industrialprzyznawany przez TÜV Austria. Jest to pierwszy produkt producenta z certyfikatem kompostowalności i potencjalnygame-changerdla dostawców kawy, którzy skupiają się na tworzeniu bardziej zrównoważonych produktów.

więcej »

Butelki z recyklingu

Firma PepsiCo wprowadza na rynek napoje w butelkach z materiału pochodzącego w 100 procentach z recyklingu. Pierwsze partie napojów Pepsi oraz Mirinda rozlewane do butelek wykonanych w z przetworzonych tworzyw sztucznych (rPET) opuszczą polskie zakłady produkcyjne w Michrowie i Żninie.

więcej »

UPM Raflatac jako pierwszy wprowadza na rynek papierowe etykiety termiczne pochodzące w 100% z recyklingu

UPM Raflatac, światowy lider przyjaznych środowisku rozwiązań etykietowych, wprowadza całą gamę papierowych etykiet termicznych wykonanych w 100% z włókien pochodzących z recyklingu. Oferta obejmuje pierwsze dostępne na rynku bezfenolowe papiery termiczne wykonane w 100% z włókien pochodzących z recyklingu.

więcej »

From Fossil to Forest

Firma Navigator wprowadziła nową linię produktów opakowaniowych pod marką gKraft, aby przyspieszyć przejście do produkcji z tworzyw sztucznych na naturalne, zrównoważone, nadające się do recyklingu i biodegradowalne surowce, podkreślając tym samym swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska.

więcej »

RAFNXT+ pierwszy na świecie z certyfikatem CarbonNeutral

RAFNXT+ firmy UPM Raflatac już w 2019 r. został pierwszym materiałem etykietowym spełniającym standardy organizacji Carbon Trust w zakresie zmniejszenia śladu węglowego i łagodzenia zmian klimatycznych. Teraz firma robi kolejny krok wprzód, oferując swoim klientom jeszcze bardziej zrównoważone rozwiązanie, bowiem RAFNXT+ został pierwszym w branży materiałem etykietowym neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla, otrzymując certyfikat Carbon Neutral od Natural Capital Partners.

więcej »

Zrównoważone zakupy

Sieć sklepów Lidl w Wielkiej Brytanii wprowadzi nowy system oznakowania produktów Eco-Score, który będzie umieszczony na etykietach i pozwoli klientom dokonywać bardziej ekologicznych decyzji zakupowych. Lidl zastosuje oznakowanie Eco-Score na ponad 50 swoich produktach pod marką własną.

więcej »

Komentarz miesiąca

Wystrajkowani…

UPM i związki zawodowe ostatecznie douzgodniły układy zbiorowe dla poszczególnych przedsiębiorstw, a dokładnie dla pięciu spółek UPM. Strajk w fińskich fabrykach ostatecznie uznano za zakończony, a pracownicy wrócili do pracy. Obejmujący UPM Pulp, UPM Communication Papers, UPM Specialty Papers, UPM Raflatac i UPM Biofuels strajk związków zawodowych rozpoczął się 1 stycznia 2022 roku i trwał prawie cztery miesiące. Początkowo strajkowało około 2100 związkowców, ale wyrok sądu nakazał około 200 z nich wykonywanie zadań....

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty