Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Przejęcie polskiego zakładu

Firma opracowuje, produkuje i sprzedaje liny stalowe, liny z surowców włóknistych i rozwiązań do wrappingu. Oprócz siedziby głównej w Wels, firma posiada 12 innych oddziałów, m.in. w Austrii, Czechach, Włoszech, Szwecji, Tajlandii, Chinach i USA.

© Teufelberger

Grupa Teufelberger przejęła polską firmę Maillis Plastics Solutions (MPS), aby rozszerzyć swój dział przetwórstwa tworzyw sztucznych. Firma z siedzibą w Austrii dokonała przejęcia wraz ze swoim amerykańskim partnerem Sigma Plastics Group, który przejął drugi dział biznesowy MPS, specjalizujący się w produkcji folii stretch do wrappingu. Dzięki przejęciu nowego polskiego oddziału w Karczewie, na południe od Warszawy, firma wzmacnia swoją pozycję w zakresie wrappingu. W swojej siedzibie głównej w Wels, w Austrii, Teufelberger posiada centrum kompetencyjne zajmujące się produkcją wysokiej jakości produktów do owijania taśmą. „Przejęcie firmy w Polsce wspiera nasz planowany rozwój również w zakładzie w Wels. Tutaj zakłady produkcyjne będą wykorzystywane do planowanego rozszerzenia portfolio produktów” - podkreśla Jürgen Scheiblehner, dyrektor działu Strapping Division w firmie Teufelberger.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty