UPM Raflatac z dobrą energią

Fabryki UPM Raflatac Polska pracują wyłącznie w oparciu o odnawialne źródła energii.

Produkcja w obu podwrocławskich fabrykach UPM Raflatac, wiodącego producenta etykiet przyjaznych środowisku, zasilana jest w 100 procentach energią odnawialną. Od początku 2021 roku w fabryce w Nowej Wsi Wrocławskiej nie zostały wykorzystane żadne kopalne źródła energii, a fabryka w Biskupicach Podgórnych wykorzystuje energię odnawialną już od 2016 roku.

 

Wykorzystywana w polskich fabrykach UPM Raflatac odnawialna energia elektryczna pochodzi z takich źródeł jak wiatr, energia słoneczna i wodna. Dzięki temu wytwarzane w obu zakładach materiały etykietowe mają mniejszy ślad węglowy.  Używane następnie na opakowaniach rozmaitych produktów, przyczyniają się do redukcji emisji dwutlenku węgla także u klientów i użytkowników końcowych firmy UPM Raflatac - właścicieli marek produktów, pomagając im osiągnąć ich własne cele w zakresie redukcji emisji.

 „Biorąc pod uwagę skalę naszej działalności, przejście na energię odnawialną w fabrykach UPM Raflatac w Polsce to znaczący krok w przód. Firmy takie jak nasza mają do odegrania ważną rolę w tworzeniu bardziej zrównoważonej przyszłości bez materiałów pochodzenia kopalnego”- mówi Krzysztof Minta, Dyrektor Generalny fabryki UPM Raflatac w Biskupicach Podgórnych.

 

Program Biofore Site

Wykorzystanie odnawialnej energii elektrycznej jest kluczowym elementem programu Biofore Site firmy UPM Raflatac, którego celem jest poprawa wyników zakładów produkcyjnych firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Program zawiera kartę wyników z około 30 wskaźnikami zrównoważonego rozwoju, w tym zużyciem energii, zgodnymi z celami zrównoważonego rozwoju przyjętymi przez ONZ. Cele zrównoważonego rozwoju ONZ to ramy, które rządy, biznes i społeczeństwo wykorzystują do realizacji swoich programów zrównoważonego rozwoju.

„Firma UPM Raflatac obrała za cel 30-procentową redukcję emisji dwutlenku węgla do 2030 roku w globalnej skali swojej działalności. Pełne przejście na odnawialną energię elektryczną w obu polskich fabrykach to duże posunięcie, które znacząco zbliża nas do osiągnięcia tego celu” - podsumowuje Markku Havonen, dyrektor generalny fabryki UPM Raflatac w fabryce w Nowej Wsi w Polsce.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty