Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Ziarno do ziarna

Technologia naważania wielogłowicowego Ishida jest gwarantem prędkości i dokładności procesu dla dwóch formatów opakowań u jednego z najbardziej znanych producentów markowej kawy we Włoszech, firmy Illy. Urządzenie oferuje dużą prędkość, precyzję i wydajność oraz stanowi idealne rozwiązanie dla wszystkich zastosowań z suchymi wkładami produktowymi.

 

Wersja podstawowa naważarki wielogłowicowej Ishida, model CCW-SE-210 z zasobnikami dwulitrowymi odlicza, przez odważanie, po 18 kapsułek z kawą Illy, pakowanych do worków typu quadro, przeznaczonych na włoski rynek detaliczny. Natomiast urządzenie w wersji średniej o symbolu CCW-RS-210 z zasobnikami 5 litrowymi jest dedykowane operacji pakowania kawy ziarnistej Illy do puszek 3 kg, które z kolei trafiają na rynek gastronomiczny całego świata.

 

Potrzeba i rozwiązanie

Do tej pory firma stosowała jednogłowicowy system naważający dla puszek 3 kg. Jednak  dostawca tych urządzeń zaprzestał działalności gospodarczej i coraz trudniejsze było pozyskanie części zamiennych. Illy stanęła wobec potrzeby wprowadzenia rozwiązania alternatywnego. Kluczową zaletą nowych urządzeń Ishida jest duża prędkość operacyjna oraz dokładność w granicy 3-4g masy docelowej, co pozwoliło Illy na wzrost wydajności pakowania z 10 do 25 puszek na minutę. Jednak w celu pełnego wykorzystania nowej prędkości operacyjnej, firma inwestuje w nowy sprzęt końca linii produkcyjnej.                                                                                                                   

Obie naważarki Ishida uwalniają porcje kawy do specjalnie skonstruowanego systemu napełniania, na który składa się szereg obracających się lejów zasypowych, wprowadzających kolejne porcje ziaren kawy do podsuwających się puszek. Obecnie, przy zwiększonej prędkości operacyjnej naważarek, dzienna wydajność linii wynosi około 45 ton kawy ziarnistej.                                                          

 

Naważarka Ishida jest w stanie odliczać po 18 kapsułek kawy, które następnie trafiają do toreb typu quadro, w tempie 50 opakowań na minutę.

 

 

Bezproblemowy proces

Naważarki Ishida, dzięki zastosowaniu zasobników 5 litrowych, są w stanie osiągać wysoki poziom masy docelowej już w pojedynczym zrzucie. Ponieważ po zakończeniu procesu palenia, niektóre ziarna kawy mogą zlepiać się ze sobą, zasobniki wstępne wyposażono w sita, które zapobiegają przedostawaniu się zlepionych ziaren. „Ustawienia obsługiwanych przez naważarki różnych odmian kawy są rejestrowane w pamięci wewnętrznej. Łatwo można je przywoływać z poziomu RCU (Remote Control Unit, tj. zdalnego pulpitu sterowniczego) umożliwiając szybkie przezbrajanie”, wyjaśnia Carlo Valente.

Obecnie na naważarkach Ishida serii RS obsługiwane są cztery różne odmiany kawy w puszkach 3kg, tj. kawa standard, bezkofeinowa, ciemna i ciemna ekstra. Jednakże, elastyczność i wszechstronność urządzenia pozwala na łatwe dostosowanie go do nowych, ciągle opracowywanych odmian, które mogą być wprowadzone w dowolnym momencie. Naważarki są czyszczone po każdej zmianie, pomiędzy przezbrojeniami, a pod koniec tygodnia poddawane są procesowi mycia głównego. Dzięki higienicznej konstrukcji z gładkimi liniami i powierzchniami bez zakamarków, cały proces jest łatwy do wykonania.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wystrajkowani…

UPM i związki zawodowe ostatecznie douzgodniły układy zbiorowe dla poszczególnych przedsiębiorstw, a dokładnie dla pięciu spółek UPM. Strajk w fińskich fabrykach ostatecznie uznano za zakończony, a pracownicy wrócili do pracy. Obejmujący UPM Pulp, UPM Communication Papers, UPM Specialty Papers, UPM Raflatac i UPM Biofuels strajk związków zawodowych rozpoczął się 1 stycznia 2022 roku i trwał prawie cztery miesiące. Początkowo strajkowało około 2100 związkowców, ale wyrok sądu nakazał około 200 z nich wykonywanie zadań....

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty