Kalendarium

21-24.11.2022 · All4Pack, Paryż

14-16.03.2023 · InPrint, CCE International, ICE Europe , Monachium

18-20.04.2023 · Warsaw Pack, Nadarzyn

25-27.04.2023 · Logimat, Stuttgart

04-10.05.2023 · interpack, Düsseldorf

Pierwsze takie targi w Polsce

 

Większość imprez targowych ma już swoją długą historię i wypracowaną pozycję na rynku. Z tego powodu rzadko widuje się nowe wydarzenia. Pomimo trudności jakie wiążą się z organizacją takiego przedsięwzięcia, wydawnictwo Farmacom postanowiło podjąć wyzwanie. W ten sposób powstały targi rynku farmaceutycznego i kosmetycznego Pharma & Cosmetics Industry Days (PCI). Ich pierwsza edycja dobiegła końca, przyjrzyjmy się zatem jak wyglądała premiera.

 

Organizatorzy mogą się pochwalić udanym, a przede wszystkim innowacyjnym, startem. Podczas PCI Days warszawskie Centrum Expo XXI odwiedziło blisko 1500 gości i wystawiło się 60 wystawców. W trakcie wydarzenia zaprezentowane były rozwiązania wszystkich funkcjonujących w branży farmaceutycznej oraz kosmetycznej procesów. W związku z tym pojawiły się firmy zajmujące się dostawą surowców, logistyczne, produkujące sprzęt laboratoryjny, a także producenci opakowań. W związku z tym zainteresowani mogli przejść przez cały proces wytworzenia produktów.

 

Innowacyjna organizacja

Targi to jednak nie tylko wystawcy. Równolegle do targów odbywały się także wykłady, prowadzone przez znamienitych ekspertów z różnych dziedzin. Aby wziąć udział w prelekcjach należało udać się do wyznaczonej na to przestrzeni. Została ona podzielona na Kosmetyczną oraz Farmaceutyczną Strefę Inspiracji. Zarówno dobór tematów jak i osób prowadzących prelekcje, sprawiły że cieszyły się one ogromną popularnością – w niektórych momentach nie starczało nawet miejsca w wyznaczonych strefach.

Z kolei przedsiębiorcy chcący nabrać nieco bardziej praktycznego doświadczenia, mogli udać się do sali konferencyjnej. Tam odbywał się Panel dla Zakupowców, prowadzony przez firmę Big Fish. Miał on na celu pomóc słuchaczom w zrozumieniu zawiłości struktur organizacji zakupowej, a także wskazać różne role, jakie mogą one pełnić w przedsiębiorstwie. W jego trakcie można było poznać wskazówki dotyczące opracowywania strategii kupna, często będącej trudnością nawet dla doświadczonych marketingowców. W dalszej części panelu poruszono temat zarządzania ryzykiem. Jest to często pomijany aspekt, co wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami, na co zwrócono szczególną uwagę. Z kolei w czwartek zajęcia prowadzili specjaliści z grup Cleanproject. Dzięki nim goście mogli dużo się dowiedzieć na temat budowania oraz działania firmy farmaceutycznej wykorzystującej tzw. cleanroom. Pomieszczenie czyste jest często wykorzystywane w procesach, którym zagraża styczność chociażby z najmniejszym zanieczyszczeniem. Z tego powodu często wymaga się jego użycia w zakładach biotechnologicznych oraz przy produkcji elementów półprzewodnikowych.

Ostatecznie największym sukcesem targów PCI Days było zorganizowanie odpowiedniej atmosfery do rozmów biznesowych, a także danie uczestnikom szansy nawiązania nowych kontaktów w branży farmaceutycznej oraz kosmetycznej. Były to pierwsze targi tego typu w Polsce, w związku z czym mają one szansę rozwinąć się bez większych przeszkód.

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty