Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Zakupy bez plastiku

W walce z zanieczyszczeniem tworzywami sztucznymi, Hiszpania wprowadza zakaz stosowania opakowań z tworzyw sztucznych do pakowania owoców i warzyw w supermarketach.

© Photogenica

Hiszpania wprowadza zakaz pakowania warzyw i owoców w opakowania z tworzyw sztucznych, zachęcając do kupowania tych produktów luzem, co ma na celu zmniejszyć poziom zanieczyszczenia „plastikowymi” odpadami. Nowe prawo wejdzie w życie w 2023 roku i będzie dotyczyło porcji o wadze poniżej 1,5 kg oraz takich warzyw i owoców, które mogą być pakowane luzem, nie tracąc na jakości. Tym samym kraj ten podąża śladami Francji, w której podobne przepisy będą obowiązywały już od 2022 roku. Hiszpania dąży także do ograniczenia sprzedaży butelek z tworzyw sztucznych o połowę oraz produkcji jedynie opakowań nadających się do recyklingu. Założenia te mają być zrealizowane do 2030 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty