Zakupy bez plastiku

W walce z zanieczyszczeniem tworzywami sztucznymi, Hiszpania wprowadza zakaz stosowania opakowań z tworzyw sztucznych do pakowania owoców i warzyw w supermarketach.

© Photogenica

Hiszpania wprowadza zakaz pakowania warzyw i owoców w opakowania z tworzyw sztucznych, zachęcając do kupowania tych produktów luzem, co ma na celu zmniejszyć poziom zanieczyszczenia „plastikowymi” odpadami. Nowe prawo wejdzie w życie w 2023 roku i będzie dotyczyło porcji o wadze poniżej 1,5 kg oraz takich warzyw i owoców, które mogą być pakowane luzem, nie tracąc na jakości. Tym samym kraj ten podąża śladami Francji, w której podobne przepisy będą obowiązywały już od 2022 roku. Hiszpania dąży także do ograniczenia sprzedaży butelek z tworzyw sztucznych o połowę oraz produkcji jedynie opakowań nadających się do recyklingu. Założenia te mają być zrealizowane do 2030 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty