Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Zwiększone zasięgi

Przejęcie firmy Termoplast pozwoli Schur Flexibles rozszerzyć dotychczasowe portfolio opakowań o rozwiązania nadające się do recyklingu.

© Termoplast

Firma Schur Flexibles przejęła 100 procent udziałów w Termoplast, firmie zajmującej się produkcją folii MDO-PE nadającej się do recyklingu, rozszerzając tym samym swoje portfolio o nowe rozwiązania opakowaniowe. Produkty Termoplast przeznaczone są dla sektora spożywczego, medycznego i farmaceutycznego, oraz, jak przekonuje producent, oferują doskonałe właściwości przetwórcze dla wszystkich technologii druku. Należący do Termoplast zakład o powierzchni produkcyjnej 26 500 metrów kwadratowych wyposażony jest w nowoczesne i energooszczędne maszyny do produkcji folii. Portfolio produktów firmy obejmuje folie zgrzewalne, barierowe i wysokobarierowe, a także folie zrywalne i do wielokrotnego zamykania. Producent prowadzi również własną firmę recyklingową, która pozwala na realizację strategii „zero waste” i wprowadzanie w życie zasad gospodarki obiegowej, zarówno w procesach produkcyjnych, jak w zarządzaniu odpadami poprzemysłowymi. Przejęcie pozwoli firmie Schur Flexibles na zwiększenie zasięgów i ekspansję na rynku włoskim.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty