Sprzedaż Essentra Packaging

Firma Essentra sprzedała swój dział opakowań austriackiej grupie Mayr-Melnhof w transakcji wartej ponad 300 mln funtów.

 

© Essentra

 

Firma Mayr-Melnhof, zajmująca się produkcją opakowań tekturowych, kupiła dział opakowań firmy Essentra. Wartość transakcji wyniosła 312 mln funtów (ok. 365 mln euro). Transakcja zostanie sfinalizowana w czwartym kwartale 2022 roku. Dzięki temu przejęciu firma Mayr-Melnhof umocni swoją pozycję na rynku opakowań farmaceutycznych. Wcześniej grupa przejęła należący do International Paper zakład produkcyjny w Kwidzynie i fińską fabrykę Kotkamills. Essentra Packaging posiada 23 zakłady w trzech regionach geograficznych, a jej portfolio obejmuje kartony, ulotki, etykiety samoprzylepne oraz folie. 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty