Zmień mój kolor. Nowoczesne technologie dla opakowań elastycznych

Grafika jogurtu Yoplait Go-Gurt zmieniająca kolory pod wpływem obniżenia temperatury, to efekt zastosowania technologii termochromowej.
Specjalny system farb, opracowany dla folii termokurczliwych, pozwolił na osiągnięcie wyrazistszych kolorów grafiki na opakowaniu Kraft’s Mocktails.
Torebka elastyczna do pudełka płatków śniadaniowych wykonana z naturalnych surowców pomaga promować wkład w zrównoważony rozwój.
 Na początku marca br. ogłoszono zwycięzców amerykańskiego konkursu Flexible Packaging Awards na najlepsze opakowanie giętkie. Jednym z laureatów jest firma Printpack, która w zeszłym roku podbiła rynek technologią HRG – nowoczesnym drukiem rotograwiurowym, oferującym jeszcze lepszą jakość oraz zredukowaną paletę stałej przestrzeni barwnej. Tym razem jury doceniło trzy inne projekty tego przedsiębiorstwa: w kategorii druku oraz zrównoważonego rozwoju.

 

Złoty medal za innowacyjne wykorzystanie technologii termochromowej Printpack otrzymał za opakowanie na jogurt marki Yoplait Go-Gurt. Inteligentny, trzystopniowy system farb umożliwił bowiem zmianę koloru nadrukowanej grafiki po schłodzeniu produktu. Dzięki temu interaktywne opakowanie, przygotowane specjalnie w związku z promocją filmu dla dzieci „Minionki rozrabiają”, cieszyło się ogromnym powodzeniem. Zastosowana unikalna technologia to pierwsze tego typu rozwiązanie dla opakowań elastycznych, wolne od substancji formaldehydowych.

Kolejne wyróżnienie w tej samej kategorii przypadło producentowi za druk etykiety dla marki alkoholi Kraft’s Mocktails. Jury argumentowało, iż pozwalają one efektywnie wyróżnić produkty, dzięki zastosowaniu specjalnego systemu farb na potrzeby folii termokurczliwych. W ten sposób uzyskano żywsze kolory, bogatszą paletę barw oraz ciekawszy efekt graficzny.

Ostatnią nagrodę firma otrzymała za torebkę/wkładkę do pudełka płatków śniadaniowych

Cascadian Farms od General Mills. Printpack współpracował z producentem i właścicielem marki, by dla ich organicznej serii płatków stworzyć strukturę o jak najbardziej roślinnym pochodzeniu. Uzyskany produkt stanowi ciekawą alternatywę dla innych, mniej ekologicznych torebek plastikowych. 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty