Rozbudowa w Eberswalde

Jak podkreśla Michael Weber, kierownik marketingu i strategii w firmie Thimm, optymalizacja procesów logistycznych w zakładzie pozwoliła producentowi zwiększyć przepustowość i wydajność maszyn.

© Thimm

Firma Thimm zainwestowała w zakład produkcyjny w Eberswalde, rozbudowując go o dodatkowy system spinania palet i instalację nowego urządzenia do wprowadzania palet. Dopełnieniem inwestycji jest nowy, nowoczesny system sterowania całą logistyką wyrobów gotowych. Tym samym producent stawia kolejny krok w kierunku cyfryzacji procesów produkcyjnych i zakłada dalszy wzrost wolumenu produkcji jednym ze swoich zakładów.

Prace rekonstrukcyjne w zakładzie w Eberswalde trwały około trzech miesięcy i były w dużej mierze prowadzone podczas bieżącej produkcji. Rozbudowane systemy paletyzacji w zakładzie Thimm packndisplay zajmują obecnie powierzchnię 1400 metrów kwadratowych, która wraz z inwestycją zwiększyła się o 10 metrów długości. W linii produkcyjnej zintegrowano nowy inserter palet niemieckiego producenta systemów transportowych Dücker oraz w pełni automatyczną wiązarkę palet firmy Mosca. Nowy inserter o wydajności 1500 palet na dzień zapewnia zwiększoną przepustowość i umożliwia szybszy transport podwójnych stosów palet o wymiarach do 1600x2400 mm. Z kolei w pełni automatyczna wiązarka zapewnia przepustowość do 145 palet na godzinę. Programy wiązania mogą być ponadto skonfigurowane i dostosowane do każdego produktu. Łączna wartość inwestycji wyniosła około 1,5 miliona euro.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty