Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Rozbudowa w Eberswalde

Jak podkreśla Michael Weber, kierownik marketingu i strategii w firmie Thimm, optymalizacja procesów logistycznych w zakładzie pozwoliła producentowi zwiększyć przepustowość i wydajność maszyn.

© Thimm

Firma Thimm zainwestowała w zakład produkcyjny w Eberswalde, rozbudowując go o dodatkowy system spinania palet i instalację nowego urządzenia do wprowadzania palet. Dopełnieniem inwestycji jest nowy, nowoczesny system sterowania całą logistyką wyrobów gotowych. Tym samym producent stawia kolejny krok w kierunku cyfryzacji procesów produkcyjnych i zakłada dalszy wzrost wolumenu produkcji jednym ze swoich zakładów.

Prace rekonstrukcyjne w zakładzie w Eberswalde trwały około trzech miesięcy i były w dużej mierze prowadzone podczas bieżącej produkcji. Rozbudowane systemy paletyzacji w zakładzie Thimm packndisplay zajmują obecnie powierzchnię 1400 metrów kwadratowych, która wraz z inwestycją zwiększyła się o 10 metrów długości. W linii produkcyjnej zintegrowano nowy inserter palet niemieckiego producenta systemów transportowych Dücker oraz w pełni automatyczną wiązarkę palet firmy Mosca. Nowy inserter o wydajności 1500 palet na dzień zapewnia zwiększoną przepustowość i umożliwia szybszy transport podwójnych stosów palet o wymiarach do 1600x2400 mm. Z kolei w pełni automatyczna wiązarka zapewnia przepustowość do 145 palet na godzinę. Programy wiązania mogą być ponadto skonfigurowane i dostosowane do każdego produktu. Łączna wartość inwestycji wyniosła około 1,5 miliona euro.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty