Formowanie i napełnianie worków. Nowa maszyna RE87 od Amotek

© Amotek

Amotek, włoski producent maszyn zaprezentuje na nadchodzących targach K w Duesseldorfie nową, automatyczną maszynę do formowania i napełniania worków RE87. Od ponad 40 lat Amotek oferuje maszyny wielofunkcyjne dla różnych produktów i branż, w szczególności dla sektora higieny i dóbr konsumpcyjnych.

Obecnie oszczędności energii i materiałów w zrównoważonych opakowaniach są ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. W odpowiedzi na oczekiwania rynku Amotek zaprojektował maszynę RE87 do formowania i napełniania torebek. Nowe rozwiązanie charakteryzuje się prostą obsługą w oparciu o zasadę plug & play, dużą elastycznością formatów i oszczędnością materiałów dzięki zapewnieniu szczególnie szczelnych opakowań. RE87 to pierwszy model Amotek oparty na koncepcji plug & play do natychmiastowej produkcji. Jest to zgodne z koncepcją ekonomicznej, uniwersalnej maszyny, która jest łatwa w obsłudze i może pakować produkty na różne sposoby. Na przykład może służyć do pakowania worków na śmieci, gąbek, mopów do podłóg, plastikowych talerzy, szczoteczek do zębów i wielu innych produktów. Wszystkie funkcje zostały włączone do bardzo kompaktowej, lekkiej i inteligentnej konstrukcji maszyny. Dodatkowo przy projektowaniu urządzenia wzięto pod uwagę światowy trend w kierunku opakowań zrównoważonych i oprócz standardowych folii PE i PP zastosowano folie z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Dzięki zastosowaniu bardzo cienkiej folii można zaoszczędzić znaczną ilość materiału. Pomyślnie zrealizowano również testy z rolkami folii Mater-Bi wykonanymi z materiału kompostowalnego. Na targi K Amotek stworzył specjalną wersję RE87 do rolek garażowych do pakowania pojedynczego lub wielokrotnego w celu uzyskania najlepszego stosunku ceny do wydajności. System może być podłączony do dowolnej linii produkcyjnej lub automatycznie zasilany za pomocą dostosowanej jednostki podającej.

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty