Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Więcej papieru, mniej emisji

Nowa maszyna w Słowacji umożliwia zaoferowanie klientom rozwiązań najwyższej jakości w zakresie papierów do wyrobu tektury falistej, pozwalając jednocześnie na zmniejszenie śladu środowiskowego pozostawianego przez papiernię w Rużomberku.

© Mondi

Firma Mondi zainstalowała nową maszynę produkująca papier makulaturowy do wyrobu tektury falistej MP19 w jednym ze swoich zakładów na Słowacji. Nowa maszyna o rocznej wydajności rzędu 300 000 ton papieru jest częścią programu inwestycyjnego Mondi wartości 370 mln euro, mającego na celu modernizację papierni w Rużomberku i dalszą redukcję jej śladu środowiskowego.

 

Mondi, jeden z liderów w branży opakowaniowej i papierniczej, dostarcza swoim klientom innowacyjny i zrównoważony gatunek papieru do wyrobu tektury falistej, wyprodukowany w Słowacji z surowców odnawialnych. Nowy papier Kraft Top White łączy w sobie wytrzymałość, dobre możliwości zadruku i estetyczny wygląd białej górnej warstwy wykonanej z włókien pierwotnych z zaletami ekonomicznymi warstwy dolnej, z włókna makulaturowego. Dzięki najnowocześniejszej technologii produkcji, pozwalającej na zwiększenie wytrzymałości przy jednoczesnym zmniejszeniu gramatury, papier Kraft Top White jest przekonującym rozwiązaniem dla rozwijającego się rynku białych top linerów w Europie, nadającym się do wykorzystania w produkcji opakowań gotowych na półkę, displejów dla punktów sprzedaży, tacek, opakowań dla handlu internetowego, opakowań trwałych towarów konsumpcyjnych i innych zindywidualizowanych zastosowań opakowaniowych. Ponadto, dzięki swojemu centralnemu położeniu, papiernia w Rużomberku może zaoferować klientom z całej Europy krótki okres dostawy nowego papieru.

 

Pełna modernizacja

Nowa maszyna papiernicza jest częścią kompleksowego programu modernizacyjnego, o budżecie 370 mln euro, który Mondi od dwóch lat realizuje w papierni w Rużomberku. W pełni zintegrowana fabryka celulozy i papieru przeszła znaczną modernizację, obejmującą m. in. automatyczny magazyn produktów gotowych oraz magazyn makulatury i linię do jej przerobu. Podjęto również prace mające na celu usprawnienie oczyszczalni ścieków. Dzięki temu obecnie wytwarza ona jako produkt uboczny biogaz, który wykorzystywany jest w kotłach zakładu, zmniejszając w ten sposób jego zapotrzebowanie na paliwa kopalne. Zapobieganie marnotrawstwu, utrzymywanie obiegu surowców i redukcja emisji gazów cieplarnianych w myśl zaleceń opartych na badaniach naukowych to główne cele MAP2030, 10-letniego planu działania Mondi na rzecz zrównoważonego rozwoju. Po uruchomieniu maszyny MP19 w styczniu tego roku produkcja obu gatunków papieru Kraft Top White – ProVantage Smartwhite i ProVantage Topwhite wzrosła. Przy wykorzystaniu pełnej zdolności produkcyjnej maszyna zużyje rocznie ponad 200.000 ton makulatury, pochodzącej przeważnie ze Słowacji, zwiększając wykorzystanie materiałów wtórnych oraz wspierając gospodarkę obiegową przez utrzymywanie cyrkulacji surowców i zapobieganie ich marnotrawstwu.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty