Kalendarium

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

15-17.03.2022 · ICE Europe, CCE International, Monachium

26-29.04.2022 · LABELEXPO, Bruksela

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

24-27.05.2022 · Plastpol, Kielce

Wysoka jakość z recyklingu

Firma Veolia, zajmująca się gospodarką odpadami, będzie dostarczać wysokiej jakości tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu dla produktów kosmetycznych LOréal.

© Veolia

Grupa LOréal nawiązała partnerstwo z firmą Veolia, która będzie dostarczać grupie tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu dla produkcji opakowań produktów kosmetycznych. W ten sposób firma L’Oréal ograniczy swój negatywny wpływ na środowisko i wzmocni działania oparte na zasadach gospodarki obiegowej. Według Veolii, stosowanie tworzyw sztucznych z recyklingu w opakowaniach kosmetycznych pozwoli zredukować ilość emisji dwutlenku węgla od 50%  do 70% w porównaniu ze standardową butelką. Veolia wykorzystuje technologię peleteyzacji do recyklingu tworzyw sztucznych, opartą na systemie eliminacji związków organicznych w celu uzyskania tworzywa sztucznego o jakości odpowiadającej tworzywu pierwotnemu. Wykorzystywane tworzywa sztuczne będą pochodziły z odpadów z opakowań konsumenckich, w tym przede wszystkim plastikowych butelek. Współpraca jest częścią programu zrównoważonego rozwoju „LOréal dla przyszłości, który obejmuje takie zobowiązania, jak przejście na recykling lub biopochodne źródła dla 100% tworzyw sztucznych używanych w opakowaniach produktów LOréal oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 50% na każdy produkt do 2030 roku.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty