Zielona energia od Smurfit Kappa. Panele słoneczne w hiszpańskiej papierni

© Photogenica

Firma Smurfit Kappa podejmuje szereg projektów zmierzających do generowania zrównoważonej energii. W ramach najnowszej inicjatywy firma planuje zainwestować 6 milionów euro w swoją papiernię Sanguesa w Hiszpanii. Środki zostaną przeznaczone na budowę elektrowni słonecznej sąsiadującej z fabryką. Podobne rozwiązania zostały już wdrożone w innych zakładach produkcyjnych firmy w Hiszpanii, Kolumbii i Meksyku.

 
Smurfit Kappa chce zainstalować nawet 12 000 paneli słonecznych, co jak szacuje, zmniejszy emisję CO2 o ponad 3200 ton rocznie i zapewni znaczne oszczędności. Po uruchomieniu panele mają generować ponad 10 GWh energii rocznie i zmniejszyć bieżące zewnętrzne zużycie energii elektrycznej i zależność o 7%. Zakład w Sanguesa jest jednym z kluczowych zakładów Smurfit Kappa, w którym produkowany jest lekki papier pakowy MG, rozwiązanie opakowaniowe szeroko stosowane na rynkach przemysłowych i konsumenckich w produktach takich jak torby na zakupy i papier pakowy.
Budowa paneli fotowoltaicznych ma się zakończyć do końca tego lata.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty