Opakowania giętkie od Mondi. Nowa maszyna papiernicza

© Mondi

Grupa Mondi ogłosiła zgodę na inwestycję o wartości 400 milionów euro w nową maszynę papierniczą w swojej flagowej papierni Štětí w Czechach. Inwestycja stanowi część ekspansywnego programu inwestycji kapitałowych Grupy o wartości 1 miliarda euro, który ma przyspieszyć wzrost w zakresie zrównoważonych opakowań i dodatkowo wzmocnić wiodącą pozycję Mondi na rynku.

 

Inwestycja pomoże Mondi zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na papiery do opakowań giętkich, wynikające z rozwoju e-commerce i zrównoważonych opakowań. Nowa maszyna będzie produkować około 210 000 ton rocznie papieru typu kraft workowego, wspierając działalność Mondi Paper Bags. Pozwoli to również Mondi zoptymalizować produkcję w pozostałej ofercie papierów typu kraft i umocnić pozycję na rynku specjalistycznych papierów tego rodzaju w szerokim zakresie zastosowań, takich jak funkcjonalne papiery barierowe.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty