Ekologiczne owijanie

Do maszyny mieści się pełna rolka papieru Advantage StretchWrap, bez konieczności ponownego nawijania.

© Mondi

Firma Mondi nawiązała współpracę z austriacką firmą z branży inżynierii mechanicznej EW Technology, w celu opracowania nowej maszyny do owijania palet papierem. Według producenta, rozwiązanie jest bardziej wydajne i przyjazne dla środowiska. Przeznaczone jest dla małych i średnich linii produkcyjnych. Urządzenie może pracować w trybie w pełni automatycznym, owijając do 60 palet na godzinę, lub półautomatycznym, w tempie 10-15 palet na godzinę. Maszyna umożliwia klientom zastąpienie tworzyw sztucznych w procesie owijania palet. Używany przez maszynę papier Advantage StretchWrap jest w 100% wytwarzany z materiałów odnawialnych i w pełni nadaje się do recyklingu w ramach istniejących strumieni odpadów papierowych w Europie. Nie zawiera on tworzyw sztucznych ani powłoki, zapewniając odpowiednią wytrzymałość i absorpcję napięcia. Zgodnie z przeprowadzoną niezależną oceną cyklu życia (LCA), w której porównano innowacyjne papierowe opakowania palet z konwencjonalną folią stretch z tworzywa sztucznego, opakowania papierowe wypadły lepiej w kilku kategoriach wpływu na środowisko przede wszystkim na zmiany klimatyczne, ponieważ ich ślad węglowy jest o 62% niższy niż w przypadku pierwotnej folii stretch z tworzywa sztucznego.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty