Współpraca na rzecz przyrody

Nowa inicjatywa, podjęta wspólnie z firmami Stora Enso i Tornator, to część szerszego projektu WWF Finland, którego celem jest poprawa stanu środowiska wód słodkich oraz osiągnięcie do roku 2030 lepszych warunków ekologicznych w małych zbiornikach i ciekach wodnych.

© Photogenica

Firma Stora Enso podpisała trzyletnią umowę o współpracy z firmą Tornator i organizacją WWF Finland, której celem jest poprawa stanu wód słodkich w Finlandii oraz ochrona tamtejszych gatunków. Głównym celem współpracy jest przywrócenie siedlisk w małych zbiornikach wodnych -głównie tych znajdujących się w lasach - do stanu naturalnego. W efekcie, jak podkreślają partnerzy inicjatywy, wzmocnieniu ma ulec bioróżnorodność fińskiej przyrody. Pierwszym krokiem do tego będzie identyfikacja odpowiednich do odtworzenia stanu naturalnego miejsc na obszarach leśnych, których właścicielem jest Tornator. Ponadto pracownicy firm Stora Enso i Tornator będą zachęcani do włączenia się, wraz z przedstawicielami WWF, do akcji w ramach wolontariatu. Pierwsza wspólna aktywność, realizowana w ramach wolontariatu, odbędzie się latem tego roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty