Flowpack o higienicznej konstrukcji

Kompaktowa maszyna flowpack R została skonstruowana zgodnie z zasadami „higienicznej” konstrukcji.

Niemiecki producent maszyn pakujących Hugo Beck rozszerzył swoje portfolio o nową poziomą maszynę pakującą flowpack R. Została ona zaprojektowana z myślą o spełnianiu najbardziej rygorystycznych wymagań higienicznych. Wyróżnia ją kompaktowa konstrukcja i maksymalna prędkość pakowania do 300 cykli na minutę. Przeznaczona jest do wielu zastosowań związanych z pakowaniem świeżej i mrożonej żywności.

Rozwiązanie od Hugo Beck wyznacza nowe standardy w „higienicznej” konstrukcji. Mając na uwadze coraz bardziej rygorystyczne standardy produkcji żywności, firma skupiła się na opracowaniu maszyny, która jest szczególnie łatwa do czyszczenia, i którą można szybko dostosowywać do różnych linii produktów. Wszystkie powierzchnie, które mogą mieć kontakt z produktami, wykonane są ze stali nierdzewnej o chropowatości ≤ 0,8 µm, a użyte materiały są dopuszczone do kontaktu z żywnością. Dzięki zredukowanej ilości zagięć konstrukcji i trudno dostępnych miejsc, które sprzyjają zbieraniu się kurzu i brudu, maszyna jest bardziej odporna na zabrudzenia.

Flowpack R został zaprojektowany na wzór konstrukcji balkonowej o dużym prześwicie, dzięki czemu czyszczenie na mokro można przeprowadzić w dowolnym momencie. Dodatkowo pochylone elementy ze stali nierdzewnej powodują, że płyny i zanieczyszczenia mogą łatwo spływać lub zostać usunięte. Konstrukcja balkonowa oznacza ścisłe oddzielenie technologii napędowej od miejsc transportujących produkt, z napędami i pasami zębatymi zamieszczonymi z tyłu. Szafa sterownicza znajduje się również z tyłu maszyny, co zmniejsza długość i odległości kabli oraz umożliwia bardziej efektywne czyszczenie na mokro i usuwanie brudu. Wszystkie taśmy transportowe są wykonane z materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością. Flowpack R oferuje również szereg dodatkowych opcji, takich jak wykrywalne opaski kablowe i zamki blokujące śruby, aby zapewnić brak ryzyka zanieczyszczenia produktu. Wysokie prędkości i elastyczność to kolejne główne cechy flowpack R. Maszyna jest wyposażona w obrotową jednostkę poprzecznie zgrzewającą i standardowo pozwala na osiągnięcie do 150 cykli na minutę oraz opcjonalnie do 300 cykli na minutę. Planowana jest również produkcja bardziej wydajnych maszyn, umożliwiających wydajność do 700 cykli na minutę.

Maszyny typu flowpack są obsługiwane za pomocą intuicyjnego ekranu dotykowego. Dzięki łatwo wymiennym ramieniom formującym i obsłudze bez konieczności użycia narzędzi, czasy przezbrojenia są niższe, co również zwiększa elastyczność linii produkcyjnych. Kompaktowa konstrukcja pozwala na znaczną oszczędność miejsca i umożliwia łatwą integrację z istniejącą linią produkcyjną. Dzięki temu idealnie nadaje się do pakowania owoców i warzyw, wędlin i produktów mięsnych oraz nabiału.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty