Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Flowpack o higienicznej konstrukcji

Kompaktowa maszyna flowpack R została skonstruowana zgodnie z zasadami „higienicznej” konstrukcji.

Niemiecki producent maszyn pakujących Hugo Beck rozszerzył swoje portfolio o nową poziomą maszynę pakującą flowpack R. Została ona zaprojektowana z myślą o spełnianiu najbardziej rygorystycznych wymagań higienicznych. Wyróżnia ją kompaktowa konstrukcja i maksymalna prędkość pakowania do 300 cykli na minutę. Przeznaczona jest do wielu zastosowań związanych z pakowaniem świeżej i mrożonej żywności.

Rozwiązanie od Hugo Beck wyznacza nowe standardy w „higienicznej” konstrukcji. Mając na uwadze coraz bardziej rygorystyczne standardy produkcji żywności, firma skupiła się na opracowaniu maszyny, która jest szczególnie łatwa do czyszczenia, i którą można szybko dostosowywać do różnych linii produktów. Wszystkie powierzchnie, które mogą mieć kontakt z produktami, wykonane są ze stali nierdzewnej o chropowatości ≤ 0,8 µm, a użyte materiały są dopuszczone do kontaktu z żywnością. Dzięki zredukowanej ilości zagięć konstrukcji i trudno dostępnych miejsc, które sprzyjają zbieraniu się kurzu i brudu, maszyna jest bardziej odporna na zabrudzenia.

Flowpack R został zaprojektowany na wzór konstrukcji balkonowej o dużym prześwicie, dzięki czemu czyszczenie na mokro można przeprowadzić w dowolnym momencie. Dodatkowo pochylone elementy ze stali nierdzewnej powodują, że płyny i zanieczyszczenia mogą łatwo spływać lub zostać usunięte. Konstrukcja balkonowa oznacza ścisłe oddzielenie technologii napędowej od miejsc transportujących produkt, z napędami i pasami zębatymi zamieszczonymi z tyłu. Szafa sterownicza znajduje się również z tyłu maszyny, co zmniejsza długość i odległości kabli oraz umożliwia bardziej efektywne czyszczenie na mokro i usuwanie brudu. Wszystkie taśmy transportowe są wykonane z materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością. Flowpack R oferuje również szereg dodatkowych opcji, takich jak wykrywalne opaski kablowe i zamki blokujące śruby, aby zapewnić brak ryzyka zanieczyszczenia produktu. Wysokie prędkości i elastyczność to kolejne główne cechy flowpack R. Maszyna jest wyposażona w obrotową jednostkę poprzecznie zgrzewającą i standardowo pozwala na osiągnięcie do 150 cykli na minutę oraz opcjonalnie do 300 cykli na minutę. Planowana jest również produkcja bardziej wydajnych maszyn, umożliwiających wydajność do 700 cykli na minutę.

Maszyny typu flowpack są obsługiwane za pomocą intuicyjnego ekranu dotykowego. Dzięki łatwo wymiennym ramieniom formującym i obsłudze bez konieczności użycia narzędzi, czasy przezbrojenia są niższe, co również zwiększa elastyczność linii produkcyjnych. Kompaktowa konstrukcja pozwala na znaczną oszczędność miejsca i umożliwia łatwą integrację z istniejącą linią produkcyjną. Dzięki temu idealnie nadaje się do pakowania owoców i warzyw, wędlin i produktów mięsnych oraz nabiału.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty