Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Energia wyłącznie odnawialna

Grupa Canpack, która jest jednym z największych na świecie producentów opakowań metalowych, zwiększa wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w swojej działalności.

© Canpack

Od 2022 roku wszystkie zakłady grupy Canpack, jednego z największych na świecie producentów zrównoważonych opakowań, będą zasilane w 100% odnawialną energią elektryczną. Oprócz inwestycji w odnawialną energię elektryczną, każdy zakład wprowadzi również nową strategię opartą na nowych celach środowiskowych obejmujących energię elektryczną, energię cieplną, wodę i zagospodarowanie odpadów na lata 2025 i 2030.
Firma przystąpiła niedawno do inicjatywy Science-Based Targets (SBTi). Inicjatywa ta opiera się na celach klimatycznych, które zapewnią utrzymanie wzrostu temperatury na świecie na poziomie 1,5°C. Nowe przedsięwzięcie jest kolejnym zobowiązaniem w realizacji strategii opartej na zasadach zrównoważonego rozwoju, które zostały ogłoszone w styczniu 2021 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty