Zrównoważone partnerstwo

Do globalnego konsorcjum Pulpex dołączyły wiodące firmy z branży szybkozbywalnych dóbr konsumpcyjnych (CPG), w tym Diageo, PepsiCo, Unilever, GSK Consumer Healthcare i Castrol. Każda z firm zobowiązała się do zastosowania technologii Pulpex w opakowaniach swoich marek i wspólnie zamierzają produkować 750 milionów papierowych butelek rocznie.

© Stora Enso

Firma Stora Enso i Pulpex, dostawca technologicznych rozwiązań w zakresie zrównoważonych opakowań, łączą siły w celu uprzemysłowienia produkcji przyjaznych dla środowiska papierowych butelek i opakowań wykonanych z masy celulozowej z włókien drzewnych. Odnawialne produkty mają być alternatywą dla tworzyw sztucznych PET i szkła. Współpraca będzie opierać się na technologii formowania włókien opracowanej przez firmę Stora Enso. Umowa została zawarta wyłącznie pomiędzy Stora Enso i Pulpex, firmę założoną przez Diageo, właściciela marek takich jak Johnnie Walker, Smirnoff i Guinness oraz Pilot Lite. Celem partnerstwa jest przemysłowa produkcja na dużą skalę odnawialnych i nadających się do recyklingu papierowych butelek i opakowań, które łatwo ulegają degradacji w środowisku naturalnym. Butelki i opakowania, produkowane z masy papierowej pozyskiwanej w sposób zrównoważony, charakteryzują się znacznie niższym poziomem emisji dwutlenku węgla w porównaniu ze szkłem lub tworzywem PET. Uformowany produkt jest wytwarzany poprzez sprasowanie różnych mas z włókien drewnopochodnych w trójwymiarowy kształt. Wykorzystując materiały z włókien formowanych, firma Pulpex zajmie się produkcją papierowych opakowań i butelek dla wielu  światowych marek z różnych branż, w tym branży napojów i alkoholi, płynnej żywości, kosmetyków, produktów do higieny osobistej czy środków czystości. Jak podkreśla firma Pulpex, nowe rozwiązanie opakowaniowe umożliwi producentom tłoczenie, etykietowanie i drukowanie zgodnie z potrzebami marki oraz zapewnia łatwą integracje z istniejącą infrastrukturą linii napełniającej każdego producenta opakowań. Obecnie partnerstwo koncentruje się na opracowaniu linii produkcyjnej, która ma zostać uruchomiona w 2022 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Jak ugasić pragnienie…?

… a szczególnie pragnienie by na przykład zjeść całe niebo lub wypić wszystkie gwiazdy na niebie...?

 

Pragnienie sprawia, że wysychamy od środka, w dosłownym jak i w przenośnym tego słowa znaczeniu. Sam fakt, że masz jakieś marzenia lub pragnienia oznacza, że masz też odpowiednie zdolności do ich zrealizowania. Tak długo kiedy pragnienie jest o dobrej intencji i wiemy, czego pragniemy, nasze dążenia nabierają siły...

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty