Kalendarium

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

15-17.03.2022 · ICE Europe, CCE International, Monachium

26-29.04.2022 · LABELEXPO, Bruksela

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

24-27.05.2022 · Plastpol, Kielce

Zrównoważone partnerstwo

Do globalnego konsorcjum Pulpex dołączyły wiodące firmy z branży szybkozbywalnych dóbr konsumpcyjnych (CPG), w tym Diageo, PepsiCo, Unilever, GSK Consumer Healthcare i Castrol. Każda z firm zobowiązała się do zastosowania technologii Pulpex w opakowaniach swoich marek i wspólnie zamierzają produkować 750 milionów papierowych butelek rocznie.

© Stora Enso

Firma Stora Enso i Pulpex, dostawca technologicznych rozwiązań w zakresie zrównoważonych opakowań, łączą siły w celu uprzemysłowienia produkcji przyjaznych dla środowiska papierowych butelek i opakowań wykonanych z masy celulozowej z włókien drzewnych. Odnawialne produkty mają być alternatywą dla tworzyw sztucznych PET i szkła. Współpraca będzie opierać się na technologii formowania włókien opracowanej przez firmę Stora Enso. Umowa została zawarta wyłącznie pomiędzy Stora Enso i Pulpex, firmę założoną przez Diageo, właściciela marek takich jak Johnnie Walker, Smirnoff i Guinness oraz Pilot Lite. Celem partnerstwa jest przemysłowa produkcja na dużą skalę odnawialnych i nadających się do recyklingu papierowych butelek i opakowań, które łatwo ulegają degradacji w środowisku naturalnym. Butelki i opakowania, produkowane z masy papierowej pozyskiwanej w sposób zrównoważony, charakteryzują się znacznie niższym poziomem emisji dwutlenku węgla w porównaniu ze szkłem lub tworzywem PET. Uformowany produkt jest wytwarzany poprzez sprasowanie różnych mas z włókien drewnopochodnych w trójwymiarowy kształt. Wykorzystując materiały z włókien formowanych, firma Pulpex zajmie się produkcją papierowych opakowań i butelek dla wielu  światowych marek z różnych branż, w tym branży napojów i alkoholi, płynnej żywości, kosmetyków, produktów do higieny osobistej czy środków czystości. Jak podkreśla firma Pulpex, nowe rozwiązanie opakowaniowe umożliwi producentom tłoczenie, etykietowanie i drukowanie zgodnie z potrzebami marki oraz zapewnia łatwą integracje z istniejącą infrastrukturą linii napełniającej każdego producenta opakowań. Obecnie partnerstwo koncentruje się na opracowaniu linii produkcyjnej, która ma zostać uruchomiona w 2022 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty