Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Więcej tektury FBB

Jak podkreśla firma, popyt na wysokiej jakości tekturę z włókien pierwotnych wzrastał w ostatnich latach o około 2-3% rocznie i oczekuje się, że w przyszłości będzie rósł w tym samym tempie.

© Metsä Board

Na całym świecie wrasta zapotrzebowanie na materiały opakowaniowe produkowane w sposób zrównoważony i wspierające gospodarkę obiegową. Firma Metsä Board, wiodący europejski producent tektury i opakowań, dąży do zwiększenia produkcji materiałów opakowaniowych na bazie włókien pierwotnych oraz do modernizacji swojej działalności przemysłowej, aby odpowiedzieć na rosnący popyt w branży. Produkowane przez firmę rozwiązania opakowaniowe są zasobooszczędne i pomagają zmniejszyć ślad węglowy opakowań w całym łańcuchu wartości. Producent rozważa zwiększenie mocy produkcyjnych w zakresie produkcji tektury litej typu FBB w Finlandii lub Szwecji. Zakończenie oceny tych możliwości spodziewane jest do końca 2022 roku. Obecne roczne moce produkcyjne Metsä Board w zakresie produkcji tektury wynoszą około 2 mln ton, z czego 1,3 mln ton to tektura FBB, a 0,7 mln ton to białe kraftlinery. Obecnie w papierni w Husum w Szwecji realizowana jest inwestycja, która ma na celu zwiększyć roczną zdolność produkcyjną firmy w zakresie produkcji tektury FBB o około 200 000 ton. Oczekuje się, że inwestycja zostanie zakończona w drugiej połowie 2023 roku, a dodatkowe moce produkcyjne zostaną osiągnięte do końca 2025 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty