Progroup buduje fabrykę

W nowej lokalizacji firma zainwestuje około dwóch milionów euro w oszczędzające zasoby metody produkcji, w tym między wydajny system trójgeneracji, co pozwoli na oszczędność zużycia paliw kopalnych i redukcję emisji dwutlenku węgla.

© Progroup

Firma Progroup rozpoczyna przygotowania do budowy fabryki formatów tektury falistej PW15, która powstanie w pobliżu miejscowości Petersberg i Höheischweiler w Nadrenii-Palatynacie. Zgodnie z planami od drugiego kwartału 2023 roku w fabryce będzie produkowanych do 500 milionów metrów kwadratowych formatów tektury falistej. Firma inwestuje ponad 90 milionów euro w nową budowę, kontynuując w ten sposób swoją strategię rozwoju.

Nowa fabryka PW15 będzie produkować niemal wszystkie popularne rodzaje tektury falistej. Planowana prędkość produkcji wynosi 400 m/min przy szerokości roboczej 3,35 metra. Linia produkcyjna jest przystosowana między innymi do wytwarzania jedno- i dwufalowych formatów tektury falistej z falami B, C, E i F, i mniejszych gramatur we wszystkich kombinacjach. Nowoczesny zakład produkcyjny zostanie zbudowany bezpośrednio przy zakładzie producenta opakowań G&G Preißer. „Bliskość firmy G&G Preißer odgrywała istotną rolę przy podejmowaniu decyzji o lokalizacji. W zazębianiu się naszych procesów logistycznych i produkcyjnych widzimy ogromny potencjał jeszcze większego zrównoważenia i wydajności w działaniu” - podkreśla Maximilian Heindl, Chief Development Officer i zastępca prezesa zarządu Progroup. W wyniku współpracy obu firm na terenie zakładu powstaje nowy park opakowań, w którym producent opakowań będzie zaopatrywany w tekturę falistą z Progroup w systemie just-in-time.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty