Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Festiwal dla branży opakowań

Kolejne targi Fachpack odbędą się w Centrum Targowym w Norymberdze w dniach 27-29 września 2022 roku.

Około 24 tysięcy odwiedzających targi Fachpack skorzystało z okazji, aby znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące produkcji opakowań pośród 788 wystawców z 33 krajów. „Kto nie był na targach, ten sporo przegapił” - tak brzmiała jednogłośna opinia wystawców.

 

Przez trzy dni Międzynarodowe Targi Opakowań, Technologii, Procesów i Logistyki były centrum inspiracji dla branży opakowaniowej. Radość z osobistych spotkań z klientami i partnerami biznesowymi można było odczuć w każdej hali wystawienniczej. Około 24 000 zwiedzających skorzystało z okazji, aby znaleźć odpowiedzi na swoje pytania dotyczące opakowań od 788 wystawców z 33 krajów. Co trzeci odwiedzający targi przyjechał do Norymbergi z zagranicy. Wejście na targi z biletem elektronicznym i dowodem 3G było proste i szybkie, a zasady bezpieczeństwa i higieny weszły w życie już na dobre - obowiązujące praktyki były przestrzegane zarówno przez wystawców, jak i zwiedzających.

Gwar w przejściach, zgiełk na stoiskach targowych. Spacerując po halach wystawienniczych i rozmawiając z wystawcami, można było usłyszeć zdania typu: „Inwestycja zdecydowanie się opłaciła!”, „Cieszymy się, że podjęliśmy ryzyko” czy „Optymiści wśród wystawców zostali nagrodzeni”. Dużym zainteresowaniem cieszył się również program towarzyszący targom. Około 9500 widzów śledziło 101 prezentacji ekspertów na forach Packbox, Techbox i Innovationsbox. Każdy, kto przegapił prezentację na targach, może ją obejrzeć do końca roku na cyfrowej platformie myFachpack.

 

Drogowskaz branży

Podczas targów zaprezentowano szeroką ofertę produktów dla każdego etapu produkcji: od materiałów opakowaniowych i maszyn pakujących, poprzez druk i uszlachetnianie opakowań, aż po systemy logistyczne i usługi. 41 procent wystawców i mniej więcej co trzeci zwiedzający pochodził z zagranicy, w tym z Austrii, Szwajcarii, Włoch, Holandii, Turcji, Czech, Polski, Francji i Belgii.

Targi Fachpack postrzegane są jako drogowskaz w branży opakowań. Dlatego tematem przewodnim na rok 2022 będą zagadnienia silnie wpływające obecnie na tą gałąź przemysłu. Jednym z nich będzie zrównoważony rozwój, który jest obecnie na ustach wszystkich - nie tylko ustawodawców, ale i konsumentów. Innymi zagadnieniami są takie tematy jak gospodarka obiegowa, digitalizacja i e-commerce. Czas pandemii skoncentrował uwagę producentów się na ochronie produktu z punktu widzenia higieny. Ponadto jeszcze bardziej rozwinęły się takie obszary, jak zakupy online i dostawy do domu. Jakie zachowania zakupowe będą przejawiać konsumenci w przyszłości? Wszystkie te kwestie nie tylko stanowią wyzwanie dla przemysłu opakowaniowego, ale są również szansą na zmiany, czego dowodem będą następne targi Fachpack, które odbędą się w Centrum Targowym w Norymberdze w dniach 27-29 września 2022 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty