Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Nowe centrum rozwoju

Park maszynowy Centrum Badawczo-Rozwojowego tworzy siedem zaawansowanych linii automatycznych. Linie technologiczne przeznaczone są do przetwarzania standardowych oraz wysokotemperaturowych tworzyw sztucznych, takich jak np. PEEK.

© Dopak

Firma Dopak, dystrybutor maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych, otworzyła nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe we Wrocławiu. Centrum realizuje szeroki pakiet usług dla sektora przetwórstwa tworzyw sztucznych, które dopełniają dotychczasową ofertę firmy. Celem działalności badawczo-rozwojowej firmy jest prowadzenie projektów edukacyjnych oraz technologicznego opracowywania nowych produktów i ulepszania już istniejących wyrobów formowanych metodą wtryskową oraz kompozytową. Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe tworzą: laboratorium, prototypownia 3D oraz kompleks szkoleniowy z bogatą ofertą szkoleń z programowania wtryskarek i robotów, nowoczesnych technologii, a także szeregiem tematów poświęconych przetwórstwu tworzyw sztucznych. Usługi szkoleniowe są dedykowane operatorom i ustawiaczom maszyn, pracownikom utrzymania ruchu, technologom, inżynierom procesu oraz jakości. W laboratorium Centrum Badawczo-Rozwojowym prowadzone są badania właściwości fizyko-mechanicznych tworzyw sztucznych oraz gotowych wyrobów, umożliwiające prawidłowe opracowanie technologii wytwarzania i maksymalizacji wydajności procesu oraz zapewnienia jakości. W prototypowni natomiast wykonywane są części zamienne i prototypy oraz wysokiej rozdzielczości skany, stosowane w kontroli jakości wymiarów i analizie defektów.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty