Kalendarium

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

15-17.03.2022 · ICE Europe, CCE International, Monachium

26-29.04.2022 · LABELEXPO, Bruksela

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

24-27.05.2022 · Plastpol, Kielce

InPost cyrkularnie

Modivo będzie pierwszym uczestnikiem projektu opakowań wielokrotnego użytku w paczkomatach InPost.

© InPost

Firma InPost rozpoczęła program pilotażowy ekologicznych opakowań wielokrotnego użytku dla e-sklepów. Nowa usługa realizowana będzie we współpracy z Modivo, modową platformą e-commerce spółki eobuwie.pl z grupy CCC. Jak podkreśla firma, dzięki nowemu rozwiązaniu zapotrzebowanie na jednorazowe opakowania zostanie zmniejszone nawet dziesięciokrotnie. Każde opakowanie wielokrotnego użytku jest wyposażone w wewnętrzną etykietę zwrotną. Jej zeskanowanie w dowolnym paczkomacie umożliwia zwrot opakowania do magazynu InPost, po czym wraca ono do e-sklepu. „Tylko w ubiegłym roku w Polsce wysłanych zostało ponad 640 mln paczek, w tym roku będzie ich jeszcze więcej. Niestety, opakowania są piętą achillesową branży e-commerce. Co roku setki milionów jednorazowych opakowań trafia na śmietniki. Przy obecnym wzroście rynku e-commerce kierunek jest tylko jeden – logistyka musi być nowoczesna, wydajna i jeszcze bardziej ekologiczna. Dlatego wprowadzamy pierwszy w Polsce system wtórnego obiegu opakowań w e-commerce. Opakowania są dostosowane rozmiarem do wysyłanego produktu, aby nie przewozić powietrza. Wierzymy, że dostępność Paczkomatów InPostu i łatwość ich obsługi umożliwi wprowadzenie prawdziwie efektywnego systemu obrotu opakowaniami zwrotnymi” - mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty