Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Loop na całym świecie

W ramach systemu, klienci będą kupować określone produkty w opakowaniach wielokrotnego użytku. Po zużyciu produktów, puste opakowania oddawane są do sklepu, po czym Loop odbiera je, czyści i ponownie napełnia, aby ponownie dostarczyć je do sklepu.

© Loop

Firma Loop, będąca inicjatywą firmy TerraCycle i zajmująca się dostarczaniem opakowań wielokrotnego użytku w ramach nowego modelu biznesowego, rozpoczyna swoją ekspansję i wprowadza swoje usługi w sieciach sklepów na całym świecie. Dotyczy to marketów Carrefour we Francji, Tesco w Wielkiej Brytanii, AEON w Japonii, Kroger w USA oraz Woolworths w Australii. Ekspansja oznacza zakończenie projektu pilotażowego nowego systemu opakowań wielokrotnego użytku i początek kolejnej fazy rozwoju. TerraCycle i Loop współpracowały z konsorcjum wiodących firm z branży produktów konsumenckich i organizacji pod przewodnictwem inicjatywy Światowego Forum EkonomicznegoKonsumenci bez odpadów, aby opracować trzy przewodniki dla sklepów, w których zostanie wprowadzony nowy system zarządzania opakowaniami. Zawierają one wskazówki ekspertów, które pozwolą przyspieszyć przyjęcie produktów i systemów opakowań wielokrotnego użytku, takich jak Loop.  

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty