Nowe standardy. Ewolucja gwintu trapezowego

©igus

Firma igus, producent części do maszyn usprawnił konstrukcję klasycznego gwintu trapezowego. Tym samym uzyskano  dłuższy okres eksploatacji, wyższą sprawność, niższy poziom zużycia i mniejszy hałas podczas pracy. Nowe śruby pociągowe dostępne są w ośmiu nowych rozmiarach montażowych.

 

Dłuższa eksploatacja i większa sprawność

Igus zaproponował większą powierzchnię styku gwintu nakrętki i śruby, niż w przypadku tradycyjnych gwintów trapezowych. Ta niewielka zamiana niesie za sobą szereg zmian. Zastosowana asymetria wydłuża żywotność produktu o około 30 procent, natomiast optymalizacja kąta zarysu zwiększa ilość dostarczanej energii, co przekłada się na ilość powstającej energii, którą można wykorzystać. Kolejną innowacja jest spłaszczenie kąta zarysu nakrętki, co skutkuje uzyskaniem ponadprzeciętnej sprawności- do około 82 procent przy wysokich skokach gwintu.

 

Redukcja hałasu

Zastosowane zaokrąglenie boków zębów umożliwia cichszą pracę. Dzięki tej zmianie śruby mogą poruszać się niemal bezgłośnie. Dodatkowo tolerancja produkcyjna śruby jest węższa niż określona w normie DIN 103 7e.

 

Dostępne opcje śrub

Nowe śruby pociągowe są dostępne o skokach 6,35x6,35 RH, 8x40 RH, 10x3 LH, 12x25 LH, 14x4 RH, 16x5 RH, 18x4 RH i 20x10 RH.  Śruby są wykonane ze stali nierdzewnej lub aluminium. Nakrętki mogą zostać wykonane z siedmiu dostępnych tworzyw sztucznych, w trzech opcjach - w wersji cylindrycznej, z kołnierzem oraz w wersji z kasacją luzu osiowego.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty