Huhtamaki stawia na włókna

Firma planuje do 2030 roku znacząco zwiększyć wolumen produkcji opakowań nadających się do recyklingu, kompostowania lub ponownego wykorzystania.

© Huhtamaki

Huhtamaki, dostawca zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych, zwiększa produkcję opakowań z gładkich włókien formowanych w Europie, aby zaproponować producentom rozwiązania opakowaniowe, które nie zawierają tworzyw sztucznych. Materiał z gładkich włókien formowanych będzie produkowany w zakładzie w Alf w Niemczech i może być wykorzystywany do produkcji wysokiej jakości opakowań do żywności. W 2022 roku firma planuje zastąpić materiałem z włókien ponad 2000 ton tworzyw sztucznych. Zautomatyzowany zakład produkcyjny Huhtamaki będzie w stanie wyprodukować do 3,5 miliarda produktów z włókien rocznie. Produkty z gładkich włókien formowanych firmy Huhtamaki są już używane przez przedstawicieli branży gastronomicznej. Zakład produkcyjny w Alf dostarcza obecnie pokrywki z włókna do różnych zastosowań oraz produkty na zamówienie dla wiodących marek gastronomicznych i FMCG, w tym asortyment produktów do zastosowań na gorąco, zimno i do mrożenia. Jak podkreśla producent, w porównaniu do produktów z polipropylenu wytwarzanego z paliw kopalnych, produkty z gładkich włókien formowanych są odnawialne, nadają się do kompostowania i mogą być poddawane recyklingowi. Stanowią one w pełni zrównoważoną alternatywę dla podobnych produktów z tworzyw sztucznych. Ponadto włókno drzewne wykorzystywane do produkcji wyrobów Huhtamaki pochodzi z certyfikowanych europejskich lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. Produkty wytwarzane w Alf uzyskały certyfikaty zgodności z wymogami kompostowania domowego (certyfikat „OK”) i przemysłowego (normy EN13432).

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty