Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Opakowania Vogue wyróżnione

Pierwszy numer Vogue Scandinavia w ekologicznych opakowaniach ukazał się w sierpniu tego roku na rynkach Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii i Islandii.

© Stora Enso

Stora Enso i Vogue Scandinavia otrzymały nagrodę Red Dot Design Award za projekt odnawialnego eko-opakowania stworzonego w celu zastąpienia tworzyw sztucznych wykorzystywanych do produkcji opakowań magazynów. Nagrodzone rozwiązanie jest w pełni neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla dzięki zastosowaniu odnawialnego, niskoemisyjnego surowca i energooszczędnej produkcji. Nagroda Red Dot Award została przyznana za wyjątkową jakość wzornictwa i kreatywność w kategorii Brands & Communication design. Zwycięskie opakowanie występuje w dwóch wersjach - Normal Edition oraz CollectorsItem Limited Edition. Obie wersje opakowania wykonanez materiału Ensocoat firmy Stora Enso. Inspiracją do stworzenia grafik widocznych na opakowaniach były prace szwedzkiej artystki Hilmy af Klint. Magazyn i jego opakowanie zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można je było zachować na dłużej i przechowywać na półkach. Wszystkie materiały użyte do produkcji opakowań oparte na włóknach i odnawialne, co odzwierciedla zaangażowanie Vogue Scandinavia w zrównoważony rozwój.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty