Opakowania Vogue wyróżnione

Pierwszy numer Vogue Scandinavia w ekologicznych opakowaniach ukazał się w sierpniu tego roku na rynkach Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii i Islandii.

© Stora Enso

Stora Enso i Vogue Scandinavia otrzymały nagrodę Red Dot Design Award za projekt odnawialnego eko-opakowania stworzonego w celu zastąpienia tworzyw sztucznych wykorzystywanych do produkcji opakowań magazynów. Nagrodzone rozwiązanie jest w pełni neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla dzięki zastosowaniu odnawialnego, niskoemisyjnego surowca i energooszczędnej produkcji. Nagroda Red Dot Award została przyznana za wyjątkową jakość wzornictwa i kreatywność w kategorii Brands & Communication design. Zwycięskie opakowanie występuje w dwóch wersjach - Normal Edition oraz CollectorsItem Limited Edition. Obie wersje opakowania wykonanez materiału Ensocoat firmy Stora Enso. Inspiracją do stworzenia grafik widocznych na opakowaniach były prace szwedzkiej artystki Hilmy af Klint. Magazyn i jego opakowanie zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można je było zachować na dłużej i przechowywać na półkach. Wszystkie materiały użyte do produkcji opakowań oparte na włóknach i odnawialne, co odzwierciedla zaangażowanie Vogue Scandinavia w zrównoważony rozwój.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty