Kalendarium

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

26-28.09.2022 · TAROPAK, Poznań

03-05.10.2022 · LuxePack, Monaco

21-24.11.2022 · All4Pack, Paryż

11-14.09.2023 · LABELEXPO, Bruksela

Technologia

Łączność z Bobst Connect

Firma Bobst uruchomiła pierwszy plan subskrypcji Bobst Connect, platformy zorientowanej na użytkownika, która łączy producentów i właścicieli marek ze zdigitalizowanym i zautomatyzowanym przepływem pracy, dając im wgląd i kontrolę nad procesem produkcji. Nowy pakiet Bobst Connect Essential jest dostępny od 1 lipca 2022 roku.
 

więcej »

Ekologiczne owijanie

Firma Mondi nawiązała współpracę z austriacką firmą z branży inżynierii mechanicznej EW Technology, w celu opracowania nowej maszyny do owijania palet papierem. Według producenta, rozwiązanie jest bardziej wydajne i przyjazne dla środowiska. Przeznaczone jest dla małych i średnich linii produkcyjnych.

więcej »

Opakowania i znacznie więcej

Drukarnia AMK Group zainwestowała w moduł Apogee Packaging Pack firmy Agfa, który ma pozwolić jej na rozszerzenie możliwości w zakresie produkcji wysoko przetworzonych opakowań. Rozwiązanie zostało dołączone do systemu CtP, składającego się m.in. z naświetlarki Avalon N8-20, sterowanej oprogramowaniem workflow Apogee Prepress Manage.

więcej »

Nowość z serii Delta SPC 130

Firma Koenig & Bauer Durst zaprezentowała podczas SPC Open House nową cyfrową maszynę drukującą Delta SPC 130 FlexLine Eco+. Model oferuje producentom opakowań tektury falistej nowe możliwości w zakresie cyfrowej produkcji.

więcej »

Papierowy E-Wrap

Firma Sitma zaprezentowała nową maszynę pakującą w papier o nazwie E-Wrap. Premiera nowego rozwiązania miała miejsce na targach Ipack Ima. Maszyna została zaprojektowana z myślą o branży e-commerce i procesach logistycznych w całym łańcuchu dostaw. E-Wrap jest uzupełnieniem gamy automatycznych i półautomatycznych maszyn pakujących Sitma.

więcej »

Premiera Mastercut 1.65

Firma Bobst wprowadziła na rynek wycinarkę płaską Mastercut 1.65. Maszyna przeznaczona jest dla producentów opakowań z tektury litej, kaszerowanej i falistej. Jak podkreśla producent, urządzenie jako jedyne na rynku potrafi z jednakową starannością i precyzją przetwarzać zróżnicowane podłoża, stając się uniwersalnym narzędziem do produkcji opakowań dla wielu branż.

więcej »

Xeikon: Nowa generacja LCU

Xeikon wprowadził na rynek nową serię Xeikon LCU (Label Converting Units), zaprojektowaną z myślą o przemyśle etykiet. Nowa generacja została opracowana w oparciu o modułową i skalowalną architekturę, która ma zapewnić producentom elastyczność, możliwość połączenia z chmurą i pełną integrację z innymi urządzeniami.

więcej »

Więcej i szybciej przez internet

Firma Bobst zaprezentowała najnowszy dodatek w portfolio - składarko-sklejarkę Expertfold 165 w wersji e-commerce. Nowa wersja maszyny jest teraz dostępna z nowymi rozwiązaniami technologicznymi, które zostały opracowane z myślą o handlu internetowym. Do wersji e-commerce dodano dwa nowe moduły: Polyvacuum i Gyrobox, charakteryzujące się wysoce konfigurowalną i modułową konstrukcją i zapewniające elastyczność produkcji.

więcej »

Inwestycje Labo Print

Drukarnia Labo Print wzbogaciła swój park maszynowy o dwa no­wo­cze­sne urządze­nia. Nowy zakup ma być wyrazem inwestycji w roz­wój dwóch seg­men­tów - ety­kiet cy­fro­wych oraz opa­ko­wań e-com­mer­ce i pro­duk­tów z tek­tu­ry. Pierw­szy zakup to maszyna z serii MGI JETvarnish firmy Ko­ni­ca­ Minolta do cyfrowego uszlachetniania etykiet.

więcej »

Duran zwiększa potencjał

Drukarnia COMgraph ze Szczecina zainwestowała w nową składarko-sklejarkę Omega Allpro 90 od Koenig & Bauer Duran. Firma od pewnego czasu koncentruje swoją działalność na produkcji opakowań kartonowych, które stanowią obecnie 65% realizowanego przez nią asortymentu. Nowe urządzenie zwiększyło potencjał wytwórczy firmy w zakresie formowania i klejenia opakowań o 25%.

więcej »

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty