Kalendarium

21-24.11.2022 · All4Pack, Paryż

14-16.03.2023 · InPrint, CCE International, ICE Europe , Monachium

18-20.04.2023 · Warsaw Pack, Nadarzyn

25-27.04.2023 · Logimat, Stuttgart

04-10.05.2023 · interpack, Düsseldorf

Technologia

Czeskie inwestycje w Grupie Thimm. Rozbudowa parku maszynowego

Firma Thimm uruchomiła w zakładzie produkcyjnym w Všetaty wysokowydajną linię produkcyjną o wartości około trzech milionów euro. Stanowi ona część dużego, wcześniej zapowiedzianego programu inwestycyjnego Grupy.

więcej »

Proseal poszerza ofertę. Kompaktowe pakowanie z CP2

Proseal zaprezentował nowość w swoim portfolio maszyn pakujacych. Opatentowany model CP2 to kompaktowy, szybki, w pełni zautomatyzowany system, który łączy wydajne zużycie energii z możliwością napełniania kartonów z prędkością do 110 opakowań na minutę.

 

więcej »

30-lecie Label Tech. Rozwój z Mark Andy

Irlandzka drukarnia etykiet Label Tech, która w tym roku obchodzi 30-lecie, zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Evolution Series E5. Dołączyła ona do dwóch innych rozwiązań Mark Andy znajdujących się w zakładzie w Dublinie - E5, pracującej tam od października 2020 roku, oraz Mark Andy 2200 Series.

 

więcej »

Formowanie i napełnianie worków. Nowa maszyna RE87 od Amotek

Amotek, włoski producent maszyn zaprezentuje na nadchodzących targach K w Duesseldorfie nową, automatyczną maszynę do formowania i napełniania worków RE87.

więcej »

Hunkeler Systeme i Model Group Utrzymanie 35-letniej współpracy

Współpraca pomiędzy Model Group i Hunkeler Systeme trwa od 35 lat. Opiera się ona na wzajemnym zaufaniu, wysokiej świadomości jakości oraz wspólnych wartościach wyznawanych przez obie firmy.

więcej »

Nowa maszyna Gallus One. Rewolucja w branży etykietowej

Gallus, zależna od Heidelberg firma, wprowadza pierwszą całkowicie cyfrową maszynę wąskowstęgową do druku etykiet Gallus One. Oparta na platformie maszyny drukującej Gallus Labelmaster, Gallus One może produkować etykiety z maksymalną prędkością drukowania aż 70 m/min.


więcej »

Jakość i zrównoważony rozwój. Innowacja na Bliskim Wschodzie

Kuwejcki producent opakowań Caesar Pac inwestuje w pierwszą w regionie maszynę do druku cyfrowego EFI Nozomi 14000 LED firmy Electronics For Imaging (EFI). Jednoprzebiegowa, cyfrowa, atramentowa maszyna do druku na tekturze falistej zapewnia maksymalną produktywność i wydajność w przypadku przemysłowego druku opakowań.

więcej »

Digital Series iQ dla Pro Label. Hybrydowa maszyna drukująca

Drukarnia etykietowa Pro Label jest pierwszym na świecie użytkownikiem hybrydowej maszyny drukującej Mark Andy Digital Series iQ. Pro Label istnieje od 1992 roku i początkowo dostarczała etykiety na rynek produkcji okien i materiałów budowlanych. Rozszerzenie oferty o druk fleksograficzny sprawiło, że pojawiły się nowe grupy klientów z segmentu żywności i napojów oczekujących etykiet klasy premium.

więcej »

Nowe standardy. Ewolucja gwintu trapezowego

Firma igus, producent części do maszyn usprawnił konstrukcję klasycznego gwintu trapezowego. Tym samym uzyskano  dłuższy okres eksploatacji, wyższą sprawność, niższy poziom zużycia i mniejszy hałas podczas pracy. Nowe śruby pociągowe dostępne są w ośmiu nowych rozmiarach montażowych.

 

więcej »

Nowości od Bekum. Seria 8

Firma Bekum zajmująca się produkcją maszyn do wytłaczania z rozdmuchem wprowadza na rynek nową serię maszyn do produkcji opakowań i pojemników przemysłowych dostępnych w ponad 12 różnych rozmiarach.

więcej »

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty