Technologia

Jakość pod kontrolą

Każdy produkt przed wprowadzeniem na rynek powinien zostać poddany szczegółowej kontroli. Pozwala to na uniknięcie dodatkowych kosztów związanych z zwrotami i niespełnieniem wymagań klienta. 

więcej »

Wielki format

Segment produkcji opakowań to rynek nieustannego wzrostu. Jednak wraz z rosnącym globalnym woluminem produkcji, wzrasta też potrzeba korzystania z wyszukanych rozwiązań technologicznych. Heidelberg prezentował je, między innymi, na targach drupa 2016. Od tego czasu wiele z nich ewoluowało, dzięki czemu na rynku pojawiło się wiele maszyn i nowych modułów pozwalających na zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa produkcji zarówno dla krótkich jak i długich serii opakowań.

więcej »

Systemy ADC i EDI

W niniejszym wydaniu prezentujemy pierwszą część cyklu artykułów przybliżających zagadnienia dotyczące informatycznych rozwiązań, które od ponad 40 lat stosowane są z powodzeniem w firmach większości krajów na świecie. W Polsce, chociaż są dostępne od blisko 30 lat, w branży opakowaniowej są jeszcze niedostatecznie znane, ale stosowane coraz powszechniej. Rozwiązaniami tymi są: automatyczna identyfikacja (ADC), głównie poprzez kody kreskowe i elektroniczna wymiana standardowych dokumentów elektronicznych (EDI). Wdrożenie tych rozwiązań spowodowało fundamentalne zmiany w podejściu do działalności gospodarczej w skali świata, kraju i pojedynczej firmy, gwarantując jednocześnie skuteczność i konkurencyjność działań. 

więcej »

Naważyć z precyzją

Spółka Gastro Star, szwajcarski producent warzyw, pakuje porcje świeżych, gotowych do spożycia produktów w opakowania stałowagowe. Czasami wielkość wkładu jest bardzo niewielka, ale mimo to straty nadważeniowe są zminimalizowane. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowej linii pakującej zaprojektowanej przez spółkę Ishida Europe i jej szwajcarskiego dystrybutora, firmę Itech. Rozwiązanie dostarcza dokładność operacyjną i wysoką dostępność pomimo częstych cykli przezbrojeń. Skutkuje to obniżeniem kosztów operacyjnych oraz pozwala oczekiwać szybkiego zwrotu inwestycji.

więcej »

Ziarno do ziarna

Technologia naważania wielogłowicowego Ishida jest gwarantem prędkości i dokładności procesu dla dwóch formatów opakowań u jednego z najbardziej znanych producentów markowej kawy we Włoszech, firmy Illy. Urządzenie oferuje dużą prędkość, precyzję i wydajność oraz stanowi idealne rozwiązanie dla wszystkich zastosowań z suchymi wkładami produktowymi.

 

więcej »

Inspector w Kraśniku

W Zakładach Poligraficznych AJG w Kraśniku uruchomiono system pełnej inspekcji nakładu oraz weryfikacji poprawności wykonania opakowań kartonowych – Versor Inspeed. To prawdziwy bolid F1 w branży opakowań, działający w oparciu o innowacyjne rozwiązania technologiczne. Jest także najszybszym rozwiązaniem tego typu na świecie.

 

więcej »

Innowacyjna saszetka

Nie ustając w dążeniu do zapewnienia najlepszych wrażeń smakowych herbat, firma Twinings zleciła producentowi maszyn IMA skonstruowanie nowej linii do produkcji zmodyfikowanych saszetek do herbat oraz opakowań. W ciągu zaledwie ośmiu miesięcy firma IMA oraz jej partner w dziedzinie automatyzacji – B&R zdołały nadać nowym maszynom walory inteligencji i elastyczności, które umożliwią firmie Twinings realizację w praktyce produkcyjnej postulatów koncepcji Industry 4.0.

 

więcej »

Ostre cięcie

Dobre narzędzia tnące powinny być nie tylko wydajne i precyzyjne, ale przede wszystkim bezpieczne. Warto zatem wybierać tylko te, które zagwarantują funkcjonalność i długą żywotność wraz z profesjonalną ochroną użytkownika. Takie rozwiązania oferuje firma Jusky, zajmująca się sprzedażą uniwersalnych noży ręcznych i maszynowych oraz ostrzy przemysłowych.

 

więcej »

Folie ICF - Niepowtarzalne efekty

wrzesień 2016

Zdobią opakowania, etykiety czy okładki magazynów. Doceniane są ze względu na wszechstronność, różnorodność i efektowny wygląd. Folie aplikowane na zimno, choć nadal pozostają w cieniu swoich hot-stampingowych braci, są chętnie wykorzystywane w przemyśle opakowaniowym...

więcej »

Euro Magnesy - Siła przyciągania

wrzesień 2016

Do czego można wykorzystać magnesy? Zastosowań tych przyciągających się elementów jest mnóstwo! Coraz częściej znajdują zastosowanie także w przemyśle opakowaniowym. Firma Euro Magnesy – profesjonalna hurtownia, będąca bezpośrednim importerem magnesów neodymowych, ferrytowych oraz AlNiCo...

więcej »

Komentarz miesiąca

Od kuli bilardowej do grzyba...

John Hyatt w 1869 roku opatentował łatwy do formowania materiał o nazwie celuloid, mogący służyć jako substytut kości słoniowej do wyrobu kul bilardowych. Okazał się on być bardzo wszechstronny. I tak powstały tworzywa sztuczne!

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty