Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Packaging Speaks Green 2022

W 2022 roku Packaging Speaks Green powraca w nowej odsłonie, która skupi się na nowych narzędziach i metodach projektowania zrównoważonych opakowań, barierach w ich rozwoju oraz strategiach wprowadzania zmian, obalając przy tym niektóre fałszywe mity związane ze zrównoważonym rozwojem i ekoprojektowniem.

© Packaging Speaks Green

W dniach od 3 do 5 maja w centrum wystawowym Fiera Milano w Mediolanie odbędzie się Packaging Speaks Green, międzynarodowe wydarzenie dla branży opakowaniowej,  podczas którego odbędą się liczne konferencje poświęcone zrównoważonemu rozwojowi łańcucha dostaw. Wydarzenie odbędzie się w połączeniu z targami IPACK-IMA oraz GreenPlast.

Podczas tegorocznej edycji odbędzie wiele prezentacji prowadzonych przez ekspertów z branży, którzy przedstawią nowe narzędzia i metody dla projektowania, recyklingu i ponownego wykorzystania opakowań zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju. Sesje odbywające się podczas trzydniowego forum będą dotyczyły następujących tematów związanych z poszczególnymi gałęziami przemysłu, takimi jak żywność i napoje, farmacja, uroda i chemia oraz tworzywa sztuczne i recykling. Packaging Speaks Green jest organizowane przez Pack Media, przy wsparciu Włoskiego Stowarzyszenia Producentów Maszyn Pakujących UCIMA oraz Włoskiego Stowarzyszenia Producentów Maszyn i Form do Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy AMAPLAST.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty