Nowe opakowania dla warzyw i owoców. Zachować jakość i świeżość

© BASF

Firmy BASF i StePac współpracują nad stworzeniem nowej generacji zrównoważonych opakowań przedłużających okres przydatności do spożycia świeżych produktów. Dzięki Ultramid Ccycled, poliamidowi 6 poddanemu recyklingowi chemicznemu, BASF oferuje swojemu partnerowi StePac nowe możliwości w tworzeniu opakowań na żywność pochodzących z surowców uzyskanych w procesie recyklingu.
Firma StePac, specjalizująca się w opracowywaniu funkcjonalnych rozwiązań opakowaniowych, jest pionierem w wykorzystaniu tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu chemicznego do pakowania świeżej, łatwo psującej się żywności. Firma otrzymała niedawno certyfikat zgodności ze standardem REDcert2 w zakresie stosowania chemicznie przetworzonego poliamidu 6 w swoich opakowaniach w atmosferze modyfikowanej (MAP). Dwie marki Xgo i Xtend są oparte na technologii MAP oferują dostosowaną do potrzeb kontrolę wilgoci. Technologia kontroli wilgoci skutecznie spowalnia wymianę tlenową wewnątrz opakowania dzięki czemu opóźnione zostają procesy starzenia się produktu, rozkładu drobnoustrojów, a jakość i wartość odżywcza żywności zostaje zachowana nawet podczas długotrwałego przechowywania i transportu. Produkty Xgo i Xtend Circular zawierają 30% Ultramid Ccycled, z możliwością zwiększenia udziału procentowego tego surowca. Pierwszym klientem korzystającym z nowej marki opakowań Xgo Circular będzie kolumbijski eksporter owoców Jardin Exotics. Dzięki odpowiedniej atmosferze ochronnej opakowania jakość owoców zostanie zachowana nawet podczas długiej podróży morskiej z Kolumbii do Europy, a dzięki pakowaniu owoców od razu w opakowania przeznaczone do sprzedaży detalicznej wyeliminowany zostanie proces przepakowywania towarów po przyjeździe.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty