Opakowanie bez barier

Prototyp opakowania dezodorantu Degree Inclusive jest obecnie w fazie testów - trwają prace nad udoskonaleniem produktu.

© Unilever

Firma Unilever zaprezentowała prototyp opakowania dezodorantu o nazwie „Degree Inclusive”, zaprojektowanego z myślą o osobach niepełnosprawnych. Jak podkreśla firma, podczas projektowania innowacyjnego opakowania projektanci ściśle współpracowali z osobami niepełnosprawnymi, aby zrozumieć, z jakimi problemami zmagają się oni podczas codziennej pielęgnacji. We współpracy z Muscular Dystrophy Association, organizacjami non-profit Open Style Lab i The Lighthouse Chicago oraz panelem inżynierów, projektantów i terapeutów zajęciowych, marka zaprosiła 200 konsumentów z różnymi rodzajami niepełnosprawności fizycznej do wypróbowania prototypu opakowania. Ich opinie zostaną wykorzystane w celu ulepszenia produktu i wprowadzenia go na rynek w przyszłości. Opakowanie posiada specjalną pokrywkę, którą można otworzyć jedną ręką i specjalne uchwyty, które umożliwiają stabilne utrzymanie produktu bez względu na jego położenie. Ponadto, etykieta dezodorantu została wyposażona w instrukcje napisane alfabetem Braille’a, a zakrętka zakończona jest haczykiem, dzięki czemu można ją zawiesić, by np. ściągnąć nakrętkę i użyć produkt. Z kolei magnetyczne zamknięcie ułatwia dodatkowo ponowne zamknięcie opakowania. Dzięki większemu aplikatorowi roll-on produkt dociera na większą powierzchnię skóry już za pojedynczym posmarowaniem.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty