Nowa linia produkcyjna w Płocku

4 maja 2022 roku w zakładzie Innovia w Płocku została uruchomiona nowa linia produkcyjna zaprojektowana z myślą o produkcji folii termokurczliwej na bazie poliolefin o niskiej gęstości, przeznaczonej do wytwarzania etykiet termokurczliwych.

© Innovia Films

Firma Innovia Films, będąca częścią grupy CCL Industries i zajmująca się produkcją folii do zastosowań opakowaniowych, uruchomiła nową linię produkcyjną do wytwarzania folii termokurczliwej na bazie poliolefin o niskiej gęstości w zakładzie w Płocku. Inwestycja o wartości 23 milionów euro przeznaczona jest do produkcji etykiet termokurczliwych i folii samoprzylepnych. Jak podkreśla producent, folia na bazie poliolefin o niskiej gęstości stanowi podstawę dla wytrzymałych, pływających rękawów termokurczliwych oraz ułatwia oddzielanie i segregację etykiet od butelek i pojemników z PET, HDPE i PP w procesie recyklingu, pozwalając firmom osiągać strategiczne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym. Folia o niskiej gęstości unosi się na wodzie, co pozwala na łatwiejsze oddzielenie jej od cięższych płatków PET, które opadają na dno zbiorników flotacyjnych. Metoda separacyjno-sedymentacyjna, wykorzystująca różnice gęstości, pozwala uzyskać wysokiej jakości płatki PET, które można użyć ponownie w produkcji opakowań (np. butelek). „Celem naszej inwestycji w Polsce jest znaczne zwiększenie zdolności produkcyjnych w zakresie poliolefinowych folii termokurczliwych, które do tej pory były trudno dostępne. Dzięki naszej globalnej sieci zakładów CCL Label jesteśmy w stanie przetwarzać ten przyjazny dla środowiska materiał na rękawy EcoFloat i dostarczać je w krótkim czasie na linie pakujące. Ta inicjatywa umożliwi naszym klientom zwiększenie możliwości recyklingu ich opakowań” - mówi Günther Birkner, członek zespołu zarządzającego CCL.

Termokurczliwy materiał przeznaczony jest do etykietowania i pakowania produktów spożywczych, napojów, kosmetyków oraz artykułów gospodarstwa domowego i środków higieny osobistej. „Uruchomienie nowej linii produkcyjnej jest zwieńczeniem naszej inwestycji w produkcję wysokowydajnej folii termokurczliwej, która umożliwia zamknięcie obiegu opakowań, co jest ważnym celem dla firm produkujących dobra konsumpcyjne. Nowe moce produkcyjne pozwolą nam zwiększyć dostępność pływającego materiału termokurczliwego, który pozwoli producentom dokonywać bardziej zrównoważonych wyborów” - podkreśla Simon Huber, dyrektor zarządzający w firmie Innovia.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty