Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Nowa linia produkcyjna w Płocku

4 maja 2022 roku w zakładzie Innovia w Płocku została uruchomiona nowa linia produkcyjna zaprojektowana z myślą o produkcji folii termokurczliwej na bazie poliolefin o niskiej gęstości, przeznaczonej do wytwarzania etykiet termokurczliwych.

© Innovia Films

Firma Innovia Films, będąca częścią grupy CCL Industries i zajmująca się produkcją folii do zastosowań opakowaniowych, uruchomiła nową linię produkcyjną do wytwarzania folii termokurczliwej na bazie poliolefin o niskiej gęstości w zakładzie w Płocku. Inwestycja o wartości 23 milionów euro przeznaczona jest do produkcji etykiet termokurczliwych i folii samoprzylepnych. Jak podkreśla producent, folia na bazie poliolefin o niskiej gęstości stanowi podstawę dla wytrzymałych, pływających rękawów termokurczliwych oraz ułatwia oddzielanie i segregację etykiet od butelek i pojemników z PET, HDPE i PP w procesie recyklingu, pozwalając firmom osiągać strategiczne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym. Folia o niskiej gęstości unosi się na wodzie, co pozwala na łatwiejsze oddzielenie jej od cięższych płatków PET, które opadają na dno zbiorników flotacyjnych. Metoda separacyjno-sedymentacyjna, wykorzystująca różnice gęstości, pozwala uzyskać wysokiej jakości płatki PET, które można użyć ponownie w produkcji opakowań (np. butelek). „Celem naszej inwestycji w Polsce jest znaczne zwiększenie zdolności produkcyjnych w zakresie poliolefinowych folii termokurczliwych, które do tej pory były trudno dostępne. Dzięki naszej globalnej sieci zakładów CCL Label jesteśmy w stanie przetwarzać ten przyjazny dla środowiska materiał na rękawy EcoFloat i dostarczać je w krótkim czasie na linie pakujące. Ta inicjatywa umożliwi naszym klientom zwiększenie możliwości recyklingu ich opakowań” - mówi Günther Birkner, członek zespołu zarządzającego CCL.

Termokurczliwy materiał przeznaczony jest do etykietowania i pakowania produktów spożywczych, napojów, kosmetyków oraz artykułów gospodarstwa domowego i środków higieny osobistej. „Uruchomienie nowej linii produkcyjnej jest zwieńczeniem naszej inwestycji w produkcję wysokowydajnej folii termokurczliwej, która umożliwia zamknięcie obiegu opakowań, co jest ważnym celem dla firm produkujących dobra konsumpcyjne. Nowe moce produkcyjne pozwolą nam zwiększyć dostępność pływającego materiału termokurczliwego, który pozwoli producentom dokonywać bardziej zrównoważonych wyborów” - podkreśla Simon Huber, dyrektor zarządzający w firmie Innovia.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty