Ekologiczne roboty

Nowe rozwiązania technologiczne w papierni w Kemsley mają pozwolić firmie na zwiększenie wydajności produkcji zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

© DS Smith

Firma DS Smith zainwestowała w dziesięć sterowanych automatycznie pojazdów (typu AGV), które zostały dostarczone do papierni w Kemsley w hrabstwie Kent i mają pozwolić producentowi zwiększyć wydajność produkcji i efektywność pod względem zrównoważonego rozwoju. Całkowicie elektryczne pojazdy Rocla, dostarczone przez Mitsubishi Logisnext Europe, działają 24 godziny na dobę, wykonując zadania w zautomatyzowanym magazynie, w tym zbieranie rolek papieru z przenośnika produkcyjnego, przechowywanie ich i kompletowanie do zamówień. Gdy pojazdy nie są używane, automatycznie przełączają się w tryb „sprzątania” i układania rolek, zwiększając powierzchnię magazynową. Średnia żywotność robotów wynosi 12 lat. Są one neutralne emisyjnie. Gdy poziom naładowania baterii spadnie do poziomu 30 procent, kończą bieżące zadanie i podjeżdżają do zautomatyzowanej stacji wymiany baterii.

Boom w branży e-commerce zwiększył zapotrzebowanie na nasze papiery i opakowania. Każdego dnia około 2,200-2,400 ton papieru opuszcza papiernię w Kemsley. Dlatego tak ważne jest, aby zakład dysponował najnowszymi innowacjami, które przyniosą korzyści zarówno naszym pracownikom, klientom, jak i środowisku” - podkreśla kierownik papierni w Kemsley, Ben Jennings. W ubiegłym miesiącu firma rozpoczęła również współpracę z firmą Trimble w celu przyspieszenia procesu cyfryzacji w swoich papierniach w całej Europie, po tym jak w papierni w Kemsley przetestowano platformę pozyskiwania i analizowania danych o nazwie Wedge.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty