Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Perły wśród opakowań wyłowione!

Chocolate Vinyl Records – opakowania na czekoladę w kształcie płyt winylowych, zgłoszone przez firmę MM Brown Polska, zostały zwycięzcą 9. edycji konkursu na najlepsze Opakowanie Roku – ART OF PACKAGING – Professional. Z kolei w części Debiuty zwyciężyła seria opakowań na kosmetyki skandynawskie NORTH ICE, autorstwa Iwony Przybyły, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

Obie Perły wśród Opakowań – jedna wyłowiona spośród opakowań zgłoszonych przez profesjonalnych znawców sektora przemysłu opakowaniowego, a druga spośród projektów młodych artystów (studentów i absolwentów szkół i uczelni wyższych) – zostały wyłowione 9 marca w Poznaniu, podczas finałowej Gali ogólnopolskiego Konkursu ART OF PACKAGING, na którą przybyli goście z Polski i ze świata.

Przedstawiamy głównych zwycięzców Konkursu, a także zwycięzców poszczególnych kategorii oraz przyznane wyróżnienia:

 

 

 

 

 

CHOCOLATE VINYL RECORDS

opakowania na czekoladę w kształcie płyt winylowych

 

Zgłaszający i użytkownik: MM Brown Polska

Projekt: Marta Stolarska /MM Brown Polska

Producent: Krüger Plus

 

 

Tak ukochane przez pokolenia winyle powracają w wielkim stylu! Kolekcja płyt czekoladowych to sposób na emocjonalny powrót do wspomnień z przeszłości.

Seria wykonana jest w kilku odsłonach kolorystycznych, smakowych oraz gatunkowych. Smooth Jazz Collection – z kartonika wysuwa się opakowanie z kunsztownymi wzorami, zamykane niczym książka z możliwością podejrzenia słodkiej zawartości przez okienko wykonane z folii z nadrukiem (druk 3-kolorowy – Pantone 7509 C + metalizowany Pantone 10369 C + Pantone 477 C; wybiórczy lakier UV na froncie opakowania). Classic Rock Hits – opakowanie w ciemnych szarościach uwydatnia ostre brzmienie rockowej muzyki i smak ciemnej czekolady (druk 2-kolorowy – Pantone Process Black + metalizowany Pantone 10397; hot-stamp z folii Deep Black na froncie opakowania). Disco fever – opakowanie w kolorze różu ze srebrzącymi się elementami graficznymi wprowadza w nastrój piątkowej zabawy (druk 2-kolorowy – metalizowane Pantone 10166 C + 10171 C; hot-stamp z folii Stars na froncie opakowania). Hits for Christmas – w skład opakowania wchodzi biało-złota naklejka, rozróżniająca poszczególne smaki czekolady (druk 3-kolorowy – Pantone 874 + metalizowany Pantone 10308 C + czerwony, lekko metalizowany Pantone wg. własnej receptury; hot-stamp z folii 386 Medium Matt Gold na froncie opakowania).

Wszystkie opakowania serii Chocolate Vinyl Records wykonane są z kartonu w trzyczęściowej konstrukcji, z wycięciem na palec w okładce dla wygodniejszego wyjmowania wnętrza oraz z wyciętym okienkiem podklejonym folią z zadrukiem wykonanym w technice UV. Główna, rozkładana część opakowania, jest zawsze zadrukowywana dwustronnie.

 

 

 

Zwycięzca ART OF PACKAGING – Debiuty

NORTH ICE

seria opakowań na kosmetyki skandynawskie

 

Iwona Przybyła

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

 

North Ice to seria najwyższej jakości opakowań kosmetyków skandynawskich wykonanych z kartonu Ensocoat. Wyróżniające je cechy to: elegancja i spójne, geometryczne formy. Stylistyka opakowań wpisuje się w tradycje skandynawskiego designu, łączące w sobie minimalizm oraz inspirację przyrodą (w tym wypadku wodami północy). Połączenie białych, matowych płaszczyzn oraz czarnego, błyszczącego logotypu wyzwala wrażenie świeżości i nadaje zawartości charakter produktu ekskluzywnego, bez zbędnego przepychu.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wystrajkowani…

UPM i związki zawodowe ostatecznie douzgodniły układy zbiorowe dla poszczególnych przedsiębiorstw, a dokładnie dla pięciu spółek UPM. Strajk w fińskich fabrykach ostatecznie uznano za zakończony, a pracownicy wrócili do pracy. Obejmujący UPM Pulp, UPM Communication Papers, UPM Specialty Papers, UPM Raflatac i UPM Biofuels strajk związków zawodowych rozpoczął się 1 stycznia 2022 roku i trwał prawie cztery miesiące. Początkowo strajkowało około 2100 związkowców, ale wyrok sądu nakazał około 200 z nich wykonywanie zadań....

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty