Stora Enso zamyka zakład

Firma kontynuuje produkcję papieru SC w zakładach w Langerbrugge w Belgii i Maxau w Niemczech oraz papieru gazetowego w zakładzie Anjala w Finlandii.

© Stora Enso

Firma Stora Enso zakończyła negocjacje dotyczące zamknięcia zakładu w Kvarnsveden, gdzie odbywa się produkcja celulozy i papieru. W efekcie podjęcia tej decyzji zostanie zwolnionych w sumie 340 osób. Około 25 procent zwolnionych zostanie objętych systemem emerytalnym, a 100 osób znalazło już nową pracę w ramach działalności firmy Stora Enso lub u pracodawcy zewnętrznego. Zwolnienia będą miały miejsce głównie w listopadzie.

W kwietniu 2021 roku firma ogłosiła plan trwałego zamknięcia produkcji masy celulozowej i papieru w zakładzie w Kvarnsveden ze względu na słabnący rynek papieru. W wyniku negocjacji w sprawie współdecydowania o lokalizacji zakładu w Kvarnsveden, produkcja zostanie zamknięta na stałe od 30 września 2021 roku. Centrum obsługi klienta w Kvarnsveden zostanie zamknięte do 31 grudnia 2021 roku. Elektrownia będzie nadal działać, ale tylko na potrzeby ogrzewania miejskiego i utrzymania budynków na terenie zakładu.
Firma rozpoczęła także projekt mający na celu znalezienie przyszłych opcji dla zakładu w Kvarnsveden. Proces ten jest koordynowany z miastem Borlänge oraz innymi regionalnymi i krajowymi interesariuszami. Teren Kvarnsveden oferuje wiele korzyści, w tym silną infrastrukturę przemysłową, połączenie kolejowe z portem w Göteborgu, podłączenie do krajowej sieci elektrycznej oraz dostępność czystej wody.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Jak ugasić pragnienie…?

… a szczególnie pragnienie by na przykład zjeść całe niebo lub wypić wszystkie gwiazdy na niebie...?

 

Pragnienie sprawia, że wysychamy od środka, w dosłownym jak i w przenośnym tego słowa znaczeniu. Sam fakt, że masz jakieś marzenia lub pragnienia oznacza, że masz też odpowiednie zdolności do ich zrealizowania. Tak długo kiedy pragnienie jest o dobrej intencji i wiemy, czego pragniemy, nasze dążenia nabierają siły...

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty